Informacje

Czy w rzeczywistości trzeba bać się windykacji?

Pojęcia takie jak na przykład komornik lub egzekwowanie należności zazwyczaj wzbudzają niepokój. Kojarzy się nam to z ostatecznością i strasznym procesem, od którego trudno uciec.
telefon
Autor: Da Sal
Źródło: http://www.flickr.com


firma
Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com


Czy w rzeczywistości zawsze tak jest?


Telefony
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com


Czym jest windykowanie


Zazwyczaj wszystkie nieporozumienia biorą się z faktu, iż większość z nas przekręca pojęcia. Myślimy, że windykacja oraz egzekucja komornicza to te same terminy. Owszem, ich zamysł jest pokrewny, jednak prawa i procesy, które towarzyszą tym dwóm procederom są zupełnie odmienne. Windykowanie zaległości odbywa się szczególnie poprzez Mediacje pomiędzy dłużnikiem i instytucją która udzieliła pożyczki. Zamierzenie jest takie, by usiłowania odzyskania należności opierały się na dialogu i porozumieniu - firmy windykacyjne. Nie dochodzi, jak w przypadku egzekucji przez komornika, do odbierania dóbr materialnych. osoby lub instytucje chcące odzyskać swoje pieniądze, korzystają zazwyczaj z usług firm windykacyjnych, powierzając ekspertowi wszystkie zadania związane z procesem jaką jest windykacja.


Czy zweryfikować czy jesteśmy dłużnikiem?


Niemało osób, które wpadły w problemy związane z finansami albo zwyczajnie mają zobowiązania, niepokoi się, że niepożądana osoba będzie mogła się o tym dowiedzieć. Niepokój bierze się głównie z tego, że zewsząd atakuje nas hasło lista dłużników. Myślimy sobie, że jest spis, gdzie przy danym nazwisku stoi konkretna kwota a nasz sąsiad bez kłopotu może sprawdzić w jakiej wysokości posiadamy długi.
Całe szczęście nie jest to takie łatwe i wszelkie próby wyszukiwania takich informacji w internecie przez wpisanie danych osobistych kończą się niepowodzeniem. By sprawdzić rejestr naszych zobowiązań konieczne jest pobranie specjalnego raportu.

jak rozkręcić biznes?