Jak plakatować w mieście, by uniknąć niepożądanych konsekwencji

W kampaniach reklamowych prowadzonych na dużą skalę często wykorzystuje się plakaty jako nośnik informacji. Tego typu plakaty mogą przyjmować formę wielkoformatowych Billboardów albo widnieć na słupach z ogłoszeniami oraz w innych lokalizacjach, gdzie wieszanie plakatów nie jest niedozwolone.


W jakich miejscach można się ogłaszać


Jeśli chodzi o ale także pozostałe miasta w Polsce posiadają zwykle przygotowane w tym celu tablice lub słupy ogłoszeniowe.


W sporej ilości przypadków, by móc cokolwiek w takim miejscu powiesić trzeba posiadać stosowne zgody lub zorganizowanie tego typu czynności powinno być zlecone specjalistycznej firmie, która trudni się usługami związanymi z plakatowaniem. Wyjątkowo ważne jest to w kwestii wieszania billboardów. Konieczny jest wówczas specjalistyczny sprzęt a także pracownicy wyszkoleni do pracy na wysokości.


fotos - praca
Autor: uhFEPBCwmVJvVMYaM8QAmrxpTC uhFEPBCwmVJvVMYaM8QAmrxpTC
Źródło: http://www.flickr.com


efekty niezgodnego z prawem rozwieszania plakatów
podnośnik
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com


Szkoda, że, nie wszyscy zadają sobie trud, aby uzyskać zgodę na wieszanie plakatów. Efekty są takie, że miejscowości są zaśmiecone plakatami w lokalizacjach, gdzie nie powinny wisieć. Za tego typu niedozwolone działanie można narazić się na kłopoty po stronie straży miejskiej.


Czasem nie warto prowadzić działań samodzielnie, tylko wpisać w wyszukiwarce na przykład oraz podnająć firmę, która pomoże uzyskać odpowiednie pozwolenia oraz zajmie się profesjonalną dystrybucją plakatów, między innymi zatroszczy się o odpowiednie ich przyklejenie albo dopilnuje terminów ich usunięcia czy też zmiany. Nie opłaca się ryzykować możliwym fiaskiem kampanii reklamowej w wyniku nielegalnych działań.

jak rozkręcić biznes?