edukacja

Jak poradzić sobie z niezwykle traumatycznym przeżyciem, jakim z pewnością jest niezdanie egzaminu maturalnego?

matura
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gimnazjalista ma obecnie trzy główne opcje swej dalszej edukacji: zawodówka, technikum i liceum. Wybierając te dwa ostatnie mogą oni przystąpić do egzaminu maturalnego, który będzie przepustką, umożliwiającą kontynuowanie nauki na poziomie wyższym. Jednakże czasami zdarza się tak, iż w pewnym miejscu powinie się noga i następnym terminem, w którym test maturalny się odbędzie jest sierpniowa sesja poprawek lub nawet dopiero następny rok. Jest to na pewno przeżycie traumatyczne, jednakże trzeba sobie jakoś z tym poradzić.

W jaki sposób poradzić sobie z niezwykle ciężkim wyzwaniem, jakim na pewno jest wybór szkoły dla naszego dziecka?

uczennice, dziewczynki
Autor: Helen Doron
Źródło: Helen Doron
Edukacja w życiu każdego człowieka to na pewno coś niezwykle ważnego. To przecież dzięki chodzeniu do szkoły powiększamy swoje horyzonty, uczymy się przydatnych w codziennej egzystencji rzeczy i poznajemy dzieje naszego kraju.

Edukacja dla osób dorosłych – jakie rozwiązania można dzisiaj wybrać dla siebie, aby odpowiednio zatroszczyć się o swoją przyszłość?

szkoła policealna dla osób dorosłych we Wrocławiu
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Obecnie, stałe podnoszenie własnych kwalifikacji ma podstawowe znaczenie. Osoba, które pragnie naprawdę dobrze zadbać o swoją karierę, przede wszystkim musi kontynuować swoją edukację. Na szczęście, bardzo rozwinięty system szkolnictwa, państwowego i prywatnego sprawia, że nie powinno się mieć z tym żadnych kłopotów.

Garść wyrazów o nowatorskich koncepcjach na dynamiczny rozwój rynku energetycznego w naszym kraju

czajnik na kuchence gazowej
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Wyraz giełda łączy się nade wszystko z wielkim placem targowym, na którym cotygodniowo, w każdy niedzielny poranek sprzedawcy obwoźni rozmieszczają swoje namioty. Zatem nasze skojarzenia kierują się w stronę zagadnień połączonych z szeroko rozumianym handlem. Jednak wyraz giełda bywa dzisiaj bardzo często wykorzystywane, np. w zestawieniach typu giełda pomysłów czy giełda propozycji pracy. Nowinką ostatnich miesięcy jest jeszcze jedno pojęcie, a mianowicie giełda gazu. Aby lepiej poznać ten wymieniony w ostatniej kolejności temat wystarczy otworzyć witrynę internetową, gdzie twórcy wspomnianej giełdy opisali szczegółowo kulisy swojej działalności.

jak rozkręcić biznes?