prawo

Porady prawne przez Internet

Toshiba Portégé R700
Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Sporo serwisów proponuje porady prawne przez Internet. Wielokrotnie jednak użytkownik nie może sprawdzić, jaka osoba za pośrednictwem tego serwisu udziela wskazówki. Wówczas najkorzystniej jest skorzystać z takiego źródła, gdzie na stornie internetowej będą umieszczone dane dotyczące osób, nie zależnie czy to prawnik czy też doradca prawny, które realizują daną usługę prawną.

Zakładanie sklepów internetowych nie jest u nas nowością, a zakupów w internecie dokonuje coraz większa liczba klientów, ponieważ ceny w tym miejscu są naprawdę atrakcyjne

prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dzieje się tak bez powodu. Kupcy nie wymagają do realizowania sprzedaży przecież ani magazynu, ani punktu stacjonarnego, który wymagane by było opłacać. Z tej przyczyny produkty nabywane w takim sklepie internetowym mają przeważnie atrakcyjniejszą cenę.

Masz poczucie oszukania przez sprzedawcę? Nie zdajesz sobie sprawy, co możesz zrobić z zawartą już umową, która jest niesprawiedliwa? Przeczytaj!

Paragraf
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
To normalne, że w licznych dziedzinach życia konsumenci nie posiadają możliwości negocjowania decyzji proponowanej umowy. Niestety, ich rola sprowadza się tylko do podpisania kontraktu, albo jego odrzucenia w całości. Ma to funkcję przykładowo w sytuacji umów stosowanych przez banki, sprzedawców telefonicznych, deweloperów, biura podróży, dostawców energii elektrycznej i tym podobnych.

Ukradzione prawko jazdy i zagubienie dokumentów - czyli, co uczynić w wypadku odkrycia brakowania portfela z informacjami

Buty w góry
Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Przydarzyło Ci się zagubić jakiegoś typu dokument? A może ktoś Cię okradł? Zauważyłeś, że straciłeś portfel, jakim miejscu posiadałeś wszystko - od karty o bankomatu po dowód osobisty? Wewnątrz naszego felietonie podpowiemy Tobie, co czynić w tego typu sytuacji!


Wbrew pozorom zagubienie dokumentów bywa dość rozpowszechnionym zjawiskiem - ma możliwość się zdarzyć każdemu, jednak każdy taki wypadek ciągnie za sobą pewnego typu konsekwencje.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Porady prawne zagościły w sieci i odniosły wielki sukces. Okazuje się, że wcale nie trzeba chodzić do takich przybytków, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany kazus prawny.

Odpowiedzialna i wymagająca praca dla absolwentów studiów budowniczych

przebudowa budynku
Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób, które kończą budownictwo chce uzyskać uprawnienia kierownika budowy. Jest to jednakże bardzo trudne, ponieważ trzeba zdać skomplikowany egzamin i posiadać długie doświadczenie na budowie.

PIT 2016 – jak wykorzystać ulgę na dziecko w formularzu podatkowym?

rodzina
Autor: GJessicaK80
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT 2016 wraz z dzieckiem jest przeznaczone dla rodziców, którzy samotnie wychowują swoje dzieci. Dzięki temu będą oni mogli zaoszczędzić i obniżyć podatek, jeśli tylko wypełnią wszystkie niezbędne formalności.

Obowiązek używania kas fiskalnych w latach 2015-2016. Co musisz wiedzieć?

kasa fiskalna
Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązek użytkowania kas fiskalnych od roku obejmie jeszcze większą grupę przedsiębiorców – takie rozwiązanie zakłada nowe zarządzenie Ministra Finansów, jakie będzie mieć moc wiążąca w latach 2015-2016.
Od lipca 2014 r. znany był projekt nowego rozporządzenia regulującego kwestię stosowania kas fiskalnych.

Internet to współcześnie jedno z rozbudowanych źródeł wiadomości - należy to wykorzystać

internet
Źródło: pixabay.com
W powszednim życiu zdarza się nam wiele sytuacji, jakie wymagają od nas właściwej wiedzy i znajomości danych pojęć z sfery prawa lub ekonomii. Zezwala nam to wówczas zdecydowanie prędzej załatwić różne sprawy i, co najistotniejsze, podejść do tego z wielkim rozumem. Jeśli wobec tego zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza erudycja nie jest satysfakcjonująca warto poświęcić trochę czasu i przyswoić sobie indywidualne zagadnienia.

Dobry radca prawny, który może nam pomóc w każdej sytuacji i szybko rozwiąże pojawiające się problemy związane z regulacjami prawnymi

młotek sędziowski
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Wielu z nas zmaga się z problemami prawnymi. Może to być nieuczciwy pracodawca w firmie albo sprawa sądowa dotycząca podziału majątku. W takich przypadkach najczęściej szukamy pomocy u dobrego prawnika albo radcy prawnego.

jak rozkręcić biznes?