podatki

Dobry księgowy bądź biuro rachunkowe, gwarancją dokładnego prowadzenia dokumentacji oraz dobrego prosperowania działalności

dokumenty-obrazek
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej działalności nie zawsze jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy zatrudniamy dużą liczbę pracowników. Czasami jako właściciele nie dajemy rady objąć aż tylu funkcji i musimy zatrudnić osoby, które mogą nam pomóc utrzymać porządek w dokumentacji bądź pomogą rozliczyć nasze dokumenty podatkowe. Jednymi z takich pracowników są księgowi, którzy są niezbędni w niemal każdej firmie.

Jak taniej zdobyć części do auta?

części do samochodów
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Na całe szczęście szejkowie dogadali się z Zachodem - zatem ropa jest mniejszym kosztem. A to tak jakby z automatu sprawiło, że najzwyczajniej w świecie ceny na polskich stacjach paliwowych są niższe. Chociaż wiadomo, iż i tak akcyza i pozostałe podatki są bądź co bądź na tyle duże, że owe oszczędności nie są naprawdę ogromne. Jednakże ja w końcu miałem pisać o czymś trochę innym - konkretnie zastanówmy się jak kupić dalibyście radę, za sporo mniejsze pieniądze opony albo części do samochodów...

Transport towarów – o czym powinno się pamiętać?

tir
Źródło: flickr.com
Świadczenie usług , które polegają na przewozie towarów wymaga od właściciela firmy posiadania właściwego taboru. Jakiego rodzaju samochody będą się na ten tabor składać uzależnione jest od ilości towaru, który planuje się przewozić. Jeśli ilość ta będzie duża, potrzebne będą samochody ciężarowe. Pojawia się jednak pytanie , które rozwiązanie będzie lepsze: kupno samochodu czy jego wynajem?

Jak ułatwić sobie kwestię rozliczenia skarbowego w zbliżającym się roku?

rozliczenia
Źródło: pixabay.com
Wymóg corocznego oddawania deklaracji skarbowej jest dla licznych Polaków ogromnym zmartwieniem. Stworzenie prawidłowo wykonanego formularza kojarzy się z ogromnymi komplikacjami i dużą ilością korekt. Jest jednak niesłychanie prosty sposób, aby sobie to ułatwić.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - znaczące informacje dla ludzi pracujących za granicą

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to gwałtowny czas powiązany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób cały czas jest to dotkliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i wysiłku. Gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zainteresować się osiągalnymi udogodnieniami, dzięki którym z pewnością zdecydowanie sprawniej przygotujemy konieczne deklaracje podatkowe.

Parę przydatnych porad- na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas własnej firmy?

obliczenia, księgowość
Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie własnego biznesu to myśl, która z pewnością nie jeden raz przewinęła się przez głowę każdego etatowego pracownika. Wielu z nas pragnie uwolnić się ze struktur wielkich koncernów, zyskać całkowitą niezależność i móc wreszcie rozwinąć skrzydła.

Decyzja o tym, komu oddać jeden procent podatku jako decyzja znacząca dla wielu osób prywatnych, ale i dla różnych instytucji.

obliczanie podatku
Źródło: pixabay.com
Jeszcze parę lat temu przekazanie jednego procenta podatku nie cieszyło się popularnością w Polsce. Aktualnie jednak większość podatników decyduje się na ten krok, by wspomóc różne stowarzyszenia, czy osoby, jakie domagają się pomocy. Z tego względu podjęcie decyzji o tym, komu ofiarować 1% podatku to decyzja kluczowa dla wielu osób prywatnych, ale i dla różnych fundacji.

Jak odpowiednio się zająć księgowością w małej firmie, dlaczego współpraca z rachunkowym biurem jest tak opłacalna.

kalendarz biurowy
Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli firm wszystkie swoje sprawy księgowe przekazuje do biura rachunkowego. Przy mniejszych firmach ma to swoje uzasadnienie praktyczne, ponieważ jest to po prostu wygodne. Nie trzeba zatrudniać pracownika na etacie, opłacać za niego zusu i prowadzić całej obsługi kadrowej. Za podobne pieniądze dostanie się od biura jedną fakturę, którą bardzo prosto można będzie wrzucić do ewidencji i sprawa załatwiona.

Na pewno warto wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

zakupy
Autor: chatime msia
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to fajnie, że mamy coraz większą świadomość, iż odpowiednio kupować coś swojego, ze swojego regionu niż nabywać jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak było, ale dzisiaj widać trend, który już jest bardzo mocny i zdaje się coraz bardziej zakorzeniony. Wspieramy swoją małą ojczyznę i zdajemy sobie sprawę, iż zakupy lokalne mają wpływ na jej powodzenie.

jak rozkręcić biznes?