podatki

Dobry księgowy bądź biuro rachunkowe, gwarancją dokładnego prowadzenia dokumentacji oraz dobrego prosperowania działalności

dokumenty-obrazek
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej firmy nie zawsze jest łatwym zadaniem, tym bardziej jeżeli zatrudniamy dużą liczbę pracowników. Czasami jako właściciele nie dajemy rady objąć aż tylu funkcji oraz musimy zatrudnić osoby, które pomogą nam utrzymać porządek w dokumentacji albo pomogą rozliczyć nasze dokumenty podatkowe. Jednymi z takich osób są księgowi, którzy są niezbędni w niemal każdej firmie.

Jak taniej zdobyć części do auta?

części do samochodów
Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście szejkowie dogadali się z Obamą - a więc ropa jest tańsza. A to z automatu sprawiło, że po prostu ceny na polskich stacjach benzynowych są niższe. Chociaż to chyba oczywiste, iż i tak akcyza oraz inne podatki są jakby nie patrzeć na tyle spore, że owe oszczędności ogólnie nie są mega ogromne. Jednak ja przecież miałem napisać o czymś trochę innym - a konkretnie zastanówmy się jak zakupić moglibyście, za mniejsze pieniądze opony czy części do samochodów...

Transport towarów – o czym powinno się pamiętać?

tir
Źródło: flickr.com
Świadczenie usług , które polegają na przewozie towarów nakłada na właściciela firmy konieczność posiadania odpowiedniego taboru. Jakie samochody będą ten tabor tworzyć uzależnione jest od ilości towaru, który ma być przewożony. Jeżeli ilość ta będzie wielka, wymagane będą samochody ciężarowe. Wiele osób zadaje jednak pytanie , które rozwiązanie będzie lepsze: kupno samochodu czy jego wynajęcie?

Jak ułatwić sobie kwestię rozliczenia skarbowego w zbliżającym się roku?

rozliczenia
Źródło: pixabay.com
Wymóg corocznego oddawania deklaracji skarbowej jest dla licznych Polaków ogromnym zmartwieniem. Stworzenie prawidłowo wykonanego formularza kojarzy się z ogromnymi komplikacjami i dużą ilością korekt. Jest jednak niesłychanie prosty sposób, aby sobie to ułatwić.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - znaczące informacje dla ludzi pracujących za granicą

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to gwałtowny czas powiązany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób cały czas jest to dotkliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i wysiłku. Gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zainteresować się osiągalnymi udogodnieniami, dzięki którym z pewnością zdecydowanie sprawniej przygotujemy konieczne deklaracje podatkowe.

Parę przydatnych porad- na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas własnej firmy?

obliczenia, księgowość
Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie własnego biznesu to myśl, która z pewnością nie jeden raz przewinęła się przez głowę każdego etatowego pracownika. Wielu z nas pragnie uwolnić się ze struktur wielkich koncernów, zyskać całkowitą niezależność i móc wreszcie rozwinąć skrzydła.

Decyzja o tym, komu oddać jeden procent podatku jako decyzja znacząca dla wielu osób prywatnych, ale i dla różnych instytucji.

obliczanie podatku
Źródło: pixabay.com
Jeszcze parę lat temu przekazanie jednego procenta podatku nie cieszyło się popularnością w Polsce. Aktualnie jednak większość podatników decyduje się na ten krok, by wspomóc różne stowarzyszenia, czy osoby, jakie domagają się pomocy. Z tego względu podjęcie decyzji o tym, komu ofiarować 1% podatku to decyzja kluczowa dla wielu osób prywatnych, ale i dla różnych fundacji.

Jak odpowiednio się zająć księgowością w małej firmie, dlaczego współpraca z rachunkowym biurem jest tak opłacalna.

kalendarz biurowy
Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli firm wszystkie swoje sprawy księgowe przekazuje do biura rachunkowego. Przy mniejszych firmach ma to swoje uzasadnienie praktyczne, ponieważ jest to po prostu wygodne. Nie trzeba zatrudniać pracownika na etacie, opłacać za niego zusu i prowadzić całej obsługi kadrowej. Za podobne pieniądze dostanie się od biura jedną fakturę, którą bardzo prosto można będzie wrzucić do ewidencji i sprawa załatwiona.

Na pewno warto wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

zakupy
Autor: chatime msia
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to fajnie, że mamy coraz większą świadomość, iż odpowiednio kupować coś swojego, ze swojego regionu niż nabywać jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak było, ale dzisiaj widać trend, który już jest bardzo mocny i zdaje się coraz bardziej zakorzeniony. Wspieramy swoją małą ojczyznę i zdajemy sobie sprawę, iż zakupy lokalne mają wpływ na jej powodzenie.

jak rozkręcić biznes?