języki

Naucz się języków obcych, ponieważ to się opłaca

kierunki
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach na rynku pracowniczym umiejętności niezbędnych bywa wiele, takich jak na przykład znajomość komputera i języków obcych. Bez tych umiejętności ciężko nam będzie pozyskać świetnie płatną pracę.


Pamiętajmy na wstępie, że im więcej języków znamy, tym większą zyskujemy szansę na pozyskanie nieźle płatnej pracy.

Musisz coś porządnie przetłumaczyć? Szukaj tłumacza przysięgłego w swojej okolicy, by być pewnym dobrze przeprowadzonej pracy

Tłumacz
Autor: _ Kripptic
Źródło: http://www.flickr.com
Pogłębiający zasięg rynek sprzedaży sprawia, że cały czas rośnie zapotrzebowanie na usługi fachowych tłumaczy. Przekładane są w równym stopniu instrukcje obsługi, ulotki importowanych środków, jak także ważne akta oraz umowy. Warto dowiedzieć się, gdzie należy pójść, kiedy zajdzie potrzeba przełożenia czegoś na język angielski albo odwrotnie.

Filologia - czy jest to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

tłumaczenia
Źródło: pixabay
Każdy z nas z pewnością pamięta, kiedy w okresie matury musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu - co z dalszą edukacją? Zakańczamy ją i poszukujemy pracy? A może idziemy na studia akademickie? Jeżeli tak, to jaki kierunek wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej propozycji znajdą dla siebie absolwenci kierunków ścisłych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest szansa także dla pozostałych - fakultety filologiczne.

Czemu wskazane jest aby się uczyć języka angielskiego?

angielski
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Angielski to język powszechny. Coraz bardziej widoczne są strony internetowe pisane po angielsku, filmy czy gazety. Aby nie czuć się zlekceważonym przez społeczeństwo należałoby choć trochę poznać się z omawianym językiem.

Szkoły języków obcych prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert, aby utrzymać dotychczasowych i zdobyć nowych kursantów

nauka języka
Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Z nauką języków obcych bywa jak z nauką gry na akordeonie - trzeba dużo się napracować, cechować się nieziemską cierpliwością, a z mozołem osiągnięte efekty szybko idą w zapomnienie, jeśli tylko przestaje się ćwiczyć zdobyte umiejętności. Stąd chłopiec, który uczył się w młodości w szkole muzycznej lub językowej, a później już więcej nie miał w ręce saksofonu i nie posługiwał się każdego dnia językiem hiszpańskim, ten jako dorosły mężczyzna jest zmuszony rozpocząć edukację prawie od podstaw, oczywiście, o ile wymaga tego dana sytuacja życiowa.

jak rozkręcić biznes?