specjalista

O profesjach związanych z prawem

prawo
Autor: Mike Licht
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że prawo jest jednym z najbardziej wymagających kierunków na uniwersytetach i że na tym kierunku wymagana jest największa ilość nauki na własną rękę. Z drugiej strony jednak panuje przeświadczenie, że zawód prawniczy jest zawodem z przyszłością, a więc po ukończeniu studiów prawniczych istnieje znaczna szansa, że otrzyma się posadę.

Gra na giełdzie – co możemy wywnioskować z wykresów?

Waluta Euro
Autor: www.istock.com
Źródło: www.istock.com
Każdy inwestor, który decyduje się na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem na giełdzie, ma sporo obaw. Fachowe określenia, dużo potrzebnych wiadomości oraz przekonanie, że w każdym momencie możemy stracić posiadane oszczędności przez jedną złą decyzję, to powody do stresu, jeśli jednak uważnie przyglądniemy się mechanizmom, według których funkcjonuje giełda, dostrzeżemy, że nasze inwestycje wcale nie muszą polegać na szczęśliwym trafie.

Jakiego typu oferty pracy są znacznie częściej spotykane? Kto ma szansę obecnie łatwiej znaleźć zatrudnienie?

kucharz
Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek zatrudnienia wydawać się może wypełniony specjalistami – wszyscy chcą stawać się redaktorami czy też finansistami. Dlatego niejednokrotnie po szkole może okazać się, że pracy jest niewiele albo standardy, jakie oferuje pracodawca, nie są takimi, jakimi byśmy chcieli się raczyć.

Masz dużo pieniędzy i nie masz pomysłu, co z nimi zrobić? Skorzystaj z pomocy praktyka!

korporacja
Autor: home&you
Źródło: home&you
Egzystujemy w otoczeniu, które - biorąc pod uwagę wszelkie testy socjologiczne i gospodarcze - pomału, jednak nieprzerwanie się wzbogaca. W związku z tym konieczna robi się sztuka dysponowania pieniędzmi, głównie inwestowania.

Obszar usług, z jakimi jest możliwość się zetknąć w przedsiębiorstwach parających się bezpieczeństwem i higieną pracy.

na szkoleniu BHP
Autor: Campus Party Brasil
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby zajmujące się bezpieczeństwem i higieną pracy oferują bardzo często szereg świadczeń na jakie można liczyć. I nie są to tylko jak się stereotypowo wydaje szkolenia. Obszar świadczeń, z którymi da się spotkać w firmach trudniących się się bezpieczeństwem i higieną pracy jest o wiele bardziej rozbudowany i odwołuje się między innymi do kontroli wyznaczonych obiektów. W uzależnieniu od faktu, do jakich zadań będzie wyszkolony dany pracownik można zdecydować się na wysłanie go do takiego a nie innego zakładu zatrudnienia, aby kontrolował on, czy stosuje się tam w praktyce odpowiednie regulacje.

Ażeby nie zginąć w dzisiejszym, zbyt informacyjnym świecie, trzeba korzystać tylko z najbardziej profesjonalnych źródeł

Tusz kolorowy, wydruki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy dzień to dobra okazja by dowiedzieć się czegoś nowego, mamy taką szansę, gdyweźmiemy pod uwagę jakie mamy możliwości. Nie jesteśmy sami, zawsze na naszej drodze pojawiają się osoby, które wiedzą więcej na jakiś temat. Również i my możemy przekazać komuś naszą wiedzę, to niezwykłe, jak możemy wymieniać informacje.

Zaplecze wydawnictw książkowych w Polsce

portal
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Procent czytelnictwa w Polsce uplasowany jest na całkiem niewielkim pułapie, jednak nadal konkretne pozycje szczycą się sporą popularnością. Pomimo, że nadeszła epoka ebooków, ludzie nadal preferują papierowe egzemplarze książek.

PIT – rozliczenie się z niego wcale nie musi być trudne. Wystarczy zaledwie jeden wieczór, a będziesz miał to z głowy!

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Biurokracja, załatwianie rozlicznych spraw papierkowych – kto z nas to lubi? Zazwyczaj bardzo niewiele jest takich osób. Najczęściej czujemy niechęć, gdy tylko myślimy o tego typu działaniach. Jednakże są one najczęściej nieodłącznym elementem naszej codzienności. Często musimy coś podpisywać, uzupełniać, tworzyć podania i wnioski. A prym wiedzie oczywiście coroczne zeznanie podatkowe. Zazwyczaj, choć czas na wysłanie go mamy do końca kwietnia, media mówią o tym już od stycznia.

Jak nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do kogo musimy pójść?

psycholog
Źródło: flickr.com
Jakimi rzeczami różni się psycholog od psychoterapeuty? Kim są ci specjaliści i czym dokładnie się zajmują? To kluczowe pytania, ponieważ dosyć często nie wiemy, z czym jak również do kogo się udać, gdy mamy problem.

Kto może nam pomoc przy organizacji eventu? Czym zajmuje się event manager oraz jak można nim zostać?

event, impreza
Autor: TechCrunch
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowywanie różnych spotkań oraz imprez dla kogoś, kto średnio lubi to robić to prawdziwe piekło. Konieczne jest wszystko załatwić, rozplanować, a później, w czasie tego typu eventu trzeba oprócz tego walczyć z różnego rodzaju trudnymi problemami, jakie wynikają po drodze. Natomiast dla takich osób istnieje dobre rozwiązanie. Można zatrudnić specjalistę, jaki się wszystkim zajmie.

jak rozkręcić biznes?