Nasz biznes

Międzynarodowa norma bezpieczeństwa informacji ISO 27001

dokumenty
Autor: Lyn Lomasi
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce jest mnóstwo aktów prawnych, jakie dotyczą ochrony danych. Dla wielu grup zawodowych istnieją wymagania dotyczące tajemnicy zawodowej, jaka zarządza zapewnienie wyznaczonym danym należytej ochrony. Brak wypełnienia takich zobowiązań może być przyczyną efektów prawnych.

Jak sprawnie rozliczyć się z fiskusem?

Księgowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Pod koniec roku wszyscy zaczynają rozmyślać o tym, że będzie trzeba rozliczyć swoje dochody w urzędzie skarbowym. Poniektórzy z nas rozliczają się na własną rękę, przy pomocy specjalnej aplikacji ułatwiającej wypełnienie druku. Pozostali (w tym ja), wolą powierzyć to zadanie fachowcom. Z tej przyczyny co roku w styczniu używając laptopa wbijają w wyszukiwarkę hasło: usługi księgowe. Mamy wtedy pewność, że zeznanie skarbowe będzie prawidłowo wypełnione, i rychło uzyskamy należny zwrot podatków.

Niezwykłe propozycje nowych pożyczek bankowych, z którymi należy się zapoznać

Pieniądze
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki oferuje teraz wiele różnych firm, którym z nich jednak dobrze dziś ufać? Aby odpowiedzieć sobie na to ciężkie pytanie najlepiej przyjrzeć się bliżej kwestii. Do niedawna przy zwyczajnym zobowiązaniu, którym jest pożyczka niezbędne bywały szeregi papierów, jakie należało złożyć w danym oddziale banku. Obecnie jednak coraz sporo placówek wychodzi naprzeciw pragnieniom klientów upraszczając bardzo procedury. W ofercie pojawiają się najnowsze propozycje pożyczek, tego typu jak dla przykładu kredyt gotówkowy bnp Paribas.

Doświadczone szkolenia z IT - prince2 - czym jest i jakie zapewnia korzyści?

prince
Autor: Bert Heymans
Źródło: http://www.flickr.com
Niemało firm proponuje teraz fachowe szkolenia z dziedzin IT , takie jak chociażby szkolenia prince2. Szkolenie te przeznaczone jest dla osób, jakie pełnią niesłychanie odpowiedzialne role połączone z rozpoczęciem, realizacją a także nadzorowaniem przebiegów różnorodnych projektów, również do kierowników projektów lub też ważnych członków kierownictwa czy też zarządu administracji publicznej i przedsiębiorstw.

Rozliczenie PIT 2016/2016 - znaczące informacje dla ludzi pracujących za granicą

Praca przy laptopie
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to gwałtowny czas powiązany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób cały czas jest to dotkliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i wysiłku. Gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego problemu należy zainteresować się osiągalnymi udogodnieniami, dzięki którym z pewnością zdecydowanie sprawniej przygotujemy konieczne deklaracje podatkowe.

Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak przekazać pieniądze potrzebującym

rachunki
Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com
Pod koniec każdego roku wypada zrobić rachunek przychodów z ostatnich 12 miesięcy. Są tacy, którzy kalkulacje prowadzą dobrowolnie, jednakże większość społeczeństwa do tego przykrego obowiązku jest najzwyczajniej w świecie zmuszana.

Rozliczenie PIT dwa tysiące szesnaście / dwa tysiące siedemnaście - czyli, zwrot podatku z zagranicy oraz rozliczenie PIT-28

praca
Źródło: pixabay
Pracowałeś poza granicą, jednak nie wiesz jak odzyskać zwrot pochodzący z podatku? Damy Ci kilka podpowiedzi, jak to zrobić! A być może chcesz się podliczyć z PIT-u o numerze dwadzieścia osiem? Dla kogo on ogólnie jest?

PIT 36 muszą wypisywać określone osoby

spotkanie biznesowe
Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto w poprzednim roku zyskał jakieś dochody, z jakiegokolwiek źródła, czy to z pracy, czy z emerytury musi właściwie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Idzie tutaj o to, że musi pokazać ile zarobił oraz czy prawidłową sumę przekazał na rzecz państwa.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Porady prawne zagościły w sieci i odniosły wielki sukces. Okazuje się, że wcale nie trzeba chodzić do takich przybytków, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany kazus prawny.

Czy w rzeczywistości trzeba bać się windykacji?

firma
Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pojęcia takie jak na przykład komornik lub egzekucja należności zazwyczaj wzbudzają niepokój. Kojarzy się to z ostatecznością lub nieprzyjemnym procederem, od którego nie ma odwrotu.

jak rozkręcić biznes?