ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma taką zaletę, iż nie będziesz przebiegał w niej zbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu artykułów. By wygodnie urządzić małą kuchnię, czasami trzeba się jednak nagimnastykować. Efekt może być znakomity. Aranżacja niewielkiej kuchni może być bowiem bardzo praktyczna jak też ładna. Jakich reguł należy przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre szafy na wymiar w WarszawieJeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niedużej kuchni, weź pod uwagę kilka konkretnych zasad tyczących się wyboru mebli, kolorystyki jak też sprzętu AGD. Idzie o to, aby użyte materiały i kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Na metraż kuchni zazwyczaj nie mamy wpływu, jednakże możemy mu wizualnie pomóc i powiększyć.

Dzięki kilku kolorystycznym sztuczkom kuchnia może wydać się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany przemaluj na jasne odcienie, dzięki czemu stworzysz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ściany poprzez nadanie jej bardziej zdecydowanego koloru sprawi, iż kuchnia nabierze głębi. W małej kuchni warto pomalować listwy przypodłogowe na jaśniejszy kolor niż ściany. Złudzenie większej powierzchni uzyskasz dzięki wybraniu jasnego materiału na posadzkę.

Pamiętaj, że w niewielkiej kuchni wiele dodatków oraz dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z kilku względów. Dodatki spowodują, iż kuchnia będzie się wydawała ciasna, a poza tym szybko się pobrudzą. Staraj się też ukryć wyposażenia kuchenne w szafkach, tak by na blacie było jak najmniej przedmiotów. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie w kuchni złudzenia nieładu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Meble na wymiar – meble kuchenne w Warszawie
W niedużej kuchni warto wydzielić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i przechowywanie naczyń oraz produktów. Istotny jest wybór sprzętów. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, jakie optycznie powiększą przestrzeń. Warto zainstalować duży, przynajmniej 80-centymetrowy blat kuchenny i zrezygnować z otwieranych skrzydłowo drzwiczek na rzecz żaluzji. W pasie pod ścianą można wówczas umieścić schowki na łyżki, noże oraz pozostałe przybory kuchenne. Sprawdzają się również szafki i stoliki na kółkach. Szafki najlepiej bezuchwytowe albo z dyskretnymi uchwytami.

Gdy urządzamy małą kuchnię warto wbić w przeglądarkę hasło: szafy na wymiar Warszawa lub meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w niewielkiej kuchni to skarb. Dzięki niemu w kuchni będzie przestronniej. Z tej przyczyny jeżeli masz widną kuchnię, w żadnym razie nie zasłaniaj okna.Dodatkowe informacje