Angielski i hiszpański – najpopularniejsze języki na świecie

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Obecnie znajomość języków obcych ma wielkie znaczenie.

Pozwala na znalezienie bardziej satysfakcjonującej pracy, daje możliwość porozumiewania się z ludźmi z zagranicy, jak również ułatwia zagraniczne wyjazdy. Językowa bariera w komunikowaniu się jest zjawiskiem bardzo negatywnym, jak również niekomfortowym. Dlatego nauka języków jest tak istotna. W szkołach języki należą do przedmiotów obowiązkowych, są również w programie studiów dziennych.

Aktualnie coraz popularniejszym przypadkiem jest uczenie dzieci jednocześnie dwóch różnych języków, ojczystego i obcego, w momencie rozpoczęcia nauki mówienia. Jest to z całą pewnością dobry pomysł, ponieważ małe dzieci łatwo przyswajają, a pozwoli to na uniknięcie trudów w nauce języka obcego w przyszłości. Zdecydowanie najpopularniejszym językiem świata jest angielski. Pozostałe przydatne to chiński, hiszpański czy arabski.Język angielski

Jak wspomniano uprzednio, jest to najczęściej używany język na Ziemi. Istnieje dużo krajów anglojęzycznych, ponadto język ten jest międzynarodowym sposobem porozumiewania się w różnych sferach życia, na przykład na stronach internetowych. Jego wymowa i zasady gramatyczne są stosunkowo nietrudne w zestawieniu z innymi językami. Nauka angielskiego (nauka języka angielskiego online) startuje zazwyczaj na etapie przedszkolnym. Istnieje bardzo wiele sposobów nauki. O znacznym zainteresowaniu tym językiem świadczy popularność na stronach WWW zapytań w rodzaju „kurs angielskiego w Gdyni”. Język angielski ma również ogromny wpływ na rozwój innych języków, będąc źródłem zapożyczeń czy słów z terminologii fachowej.

Język hiszpański

Jest również jednym z najpopularniejszych języków na Ziemi. Państwem, gdzie najwięcej osób się nim posługuje, jest Meksyk. W Polsce od niedawna obserwuje się zwiększenie zainteresowania nauką języka hiszpańskiego. Związane jest to głównie z planami wyjazdu do tego kraju do pracy lub na całe życie. Świadczy o tym częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki fraz takich jak „hiszpański w Gdyni”, które to umożliwia otrzymanie bardzo dużej liczby wyników. Podobnie jak w przypadku pozostałych języków, nauka hiszpańskiego może odbywać się rozmaitymi metodami. W trybie studiów na uczelni publicznej można podjąć naukę tego języka.

Źródło: germanicus.pl