Apteka stacjonarna czy internetowa? Jakie są dobre strony, a jakie minusy kupowania leków przez internet?

Możliwości zakupów płynące z mobilności internetu widać również w przypadku aptek i lekarstw. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego lekarstwa, szczególnie na częste dolegliwości jak katar, grypę, czy choroby związane z cukrzycą i sercem, nie musisz iść do apteki stacjonarnej! W wyszukiwarce internetowych także znajdziesz oczekiwany lek, bez recepty.
W normalnych aptekach, identycznie jak w internetowych, lepiej dobrze rozeznać się i porównać ceny konkurencji. Wielkie ośrodki to przecież cała masa aptek i usług medycznych. Kluczową kwestią w różnicach cenowych między aptekami jest możliwość zakupów dzięki refundacji. Placówki udostępniające lekarstwa refundowane (państwo przejmuje część kosztów) cieszą się większą „frekwencją”, co równa się też niemałym…kolejkom.

Apteka, symbol

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Różnice widoczne są w wojewódzkich miastach, gdzie sąsiednie apteki (normalna i refundowana) znajdują się obok. W pierwszej zrobimy zakupy w kilka minut, do drugiej zdarza się, że ludzie ustawiają się tuż przed otwarciem… Kolejki z reguły, ale nie zawsze oznaczają pogoń za tańszym zamiennikiem. Bywa, że nie mamy wyboru, a pożądane lekarstwo znajdziemy tylko w konkretnej, obleganej przez klientów aptece. Taka sytuacja często rodzi niepokoje i głosy sprzeciwu na aptekarskim forum. Także dlatego też kolejni klienci odrzucają opcję tradycyjnego kupowania leków, na rzecz transakcji sieciowych.

Kiedy będziesz zdania, że omawiany w tym serwisie artykuł jest godny uwagi, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej styropianowe tego typu materiałów.

Prywatne apteki jak apteka całodobowa Włocławek otwierają swoje serwisy zakupowe, z opcją założenia konta i internetowego koszyka. Przy relatywnie dużych zamówieniach dostawa odbywa się już za darmo na wskazany przez zainteresowanego adres. Tym samym znika potrzeba kolejek i – dyskusyjna – sprawa obsługi przez panie z okienka. Pod lupę brany jest za to czas realizacji przesyłki. Zdania kupujących lekarstwa online, przez prywatne serwisy, są podzielone. Czasami tańsze zakupy nie są korzystniejsze niż transakcje w codziennej aptece, nawet jeśli ceny w internecie są niższe. Nieraz koszt wysyłki (przy kilkudziesięciu złotych raczej nie ma zniżek na transport) równoważy cenę przedsięwzięcia z ceną leku w zwykłej, „prawdziwej” aptece.Internet, nie wspominając o bezpieczeństwie, to zawsze dyskusja wokół ryzyka zakupów. Starsi klienci najprawdopodobniej pozostaną przy tradycyjnych aptekach.