Ażeby nie zginąć w dzisiejszym, zbyt informacyjnym świecie, trzeba korzystać tylko z najbardziej profesjonalnych źródeł

Każdego dnia uczymy się czegoś nowego, przynajmniej taką mamy możliwość, gdyweźmiemy pod uwagę jakie mamy możliwości. Nie jesteśmy sami, zawsze na naszej drodze pojawiają się osoby, od których możemy dowiedzieć się czegoś więcej. My też możemy być taką osobą dla kogoś innego, to niezwykłe, jak się potrafimy uzupełniać.

drukarka

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, dawniej miało się sprawdzoną grupę znajomych, każdy z nich coś wiedział, ale nasze perspektywy sięgały dalej, nic nam z tego nie przychodziło, jeśli nie mieliśmy możliwości poznania nowych osób. Obecnie, dzięki internetowi mamy dostęp do wielkiej liczby osób, co oznacza, że zwiększyła się nasza zdolność do przyswojenia sporej dawki nowej wiedzy. Oczywiście nie jest to sytuacja bezproblemowa, mamy bowiem do czynienia z przesytem informacyjnym.

To interesujące, że posiadamy wiedzę o pralkach czy lodówkach, inna osoba na muzyce, jeszcze kolejna wie, co to są na przykład druki akcydensowe ,ktoś jest znawcą Wrocławia i może nam dużo o nim opowiedzieć. Sprawdź na : .

Potrzebna jest Ci ciekawostka (https://merservice.pl/uslugi/outsourcing/) wybranego postu? Pewnie chciałbyś zaczerpnąć informacji, które zawarliśmy na kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Niektórzy mogą mieć rozległe kontakty biznesowe i polityczne, więc ikontakty (polecamy notabene)ym korzystamy. To niezwykle komfortowa sytuacja. Najlepsze jest to, że często taka osobę znamy tylko z internetu, a z pomocą przyszedł na przykład jakiś portal społecznościowy, a mimo to może się tak wiele od niej dowiedzieć.

Tusz kolorowy, wydruki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To bardzo pomocne, że nie wychodząc z domu dowiadujemy się tak dużo nowych rzeczy. Zalety jednak nigdy nie przysłonią wad. Skoro mamy w zasięgu ręki takie udogodnienie i nie musimy ruszać się z miejsca by nawiązywać kontakty, to rodzi to zagrożenie, że wkrótce tak bardzo uzależnimy się od technologii, że nie będziemy umieli żyć bez komputerów. To także stwarza niebezpieczeństwo, że przez natłok informacji nie będziemy potrafili wyłowić tego, co istotne. A tak właśnie wygląda Internet, co rusz pojawiają się nowe informacje, w każdej sekundzie miliony newsów czeka na nas w sieci.

To dobrze, że jesteśmy doinformowani, ale też i negatywnie,że zasypuje nas masa często zupełnie nam niepotrzebnych informacji. Jak temu zaradzić? Najlepiej filtrować, czytać tylko coś kompetentnego, nie zadowalać się tanią sensacją i plotkami.