By praca paliła się w rękach, czyli motywacja jest nieprawdopodobnie ważna

Naprawdę wiele osób ma problem ze zmotywowaniem się do pracy. Niezwykle często wychodzimy do biura, ale realizujemy wszystko, by w istocie nie pracować. Plotkujemy z kolegami z pracy, pijemy kawę, czytamy aktualne wiadomości. Co zrobić, aby motywacja w pracy była naprawdę wysoka? Jak się zmotywować?

Jak się zmotywować to pytanie, które będzie zadawane przez sporo osób. Motywacja w pracy ma potężne znaczenie, jeżeli chodzi o urzeczywistnianie obowiązków. Osoby, które czują, że są zdemotywowane bądź chcą w ogóle nie pracować, albo wykonują wszystko pośpiesznie. Zagadnienie motywacji podejmowane jest przez psychologów od dawna. Mówią oni zarówno o motywacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

motywacja do pracy

Źródło: pixabay.com

Niezwykle silna, a jednocześnie wspaniała jest oczywiście motywacja wewnętrzna, która wynika z naszych określonych potrzeb i oczekiwań. Motywacja zewnętrzna podyktowana jest na przykład postawą szefa, który straszy pracownika, że straci stały dochód, jeśli ten nie zacznie pracować we właściwy sposób. Czynności wykonywane na skutek motywacji zewnętrznej są w wielu wypadkach wykonywane gorzej.

Jeżeli chcesz zgłębić prezentowaną tematykę bardziej, kliknij ten link, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

To motywacja o charakterze wewnętrznym jest najważniejsza, a zadaniem przełożonego jest ją obudzić.

Obecnie dużą popularnością cieszą się szkolenia z motywacji pracowników. Prowadzone są przez doświadczonych coachów, którzy najczęściej są psychologami. Posiadają oni ogromną wiedzę z zakresu konstrukcji ludzkiej psychiki i mają świadomość, co zrobić, aby wzbudzić w kimś motywację do działania. Jednym ze sposobów wybudzania motywacji jest pokazanie korzyści, jakie możliwe są do osiągnięcia na skutek sporego zaangażowania się w pracę.

praca na komputerze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Mając świadomość jak próżni są ludzie, nie należy jednak ukazywać na takie czynniki, jak większe zadowolenie szefa, ale przykładowo na awans bądź szansę na objęcie kierowniczego stanowiska. Doskonałym motywatorem są również lepsze zarobki. I to konkretnie z uwagi na nie większość osób postanawia lepiej przykładać się do swoich obowiązków.

Intryguje Cię, jakie są autorskie źródła? W takim razie chcę zaprosić Cię, byś zajrzał na moją nową stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Odpowiedni poziom motywacji o charakterze wewnętrznym sprawia, że chętniej będziemy przychodzili do pracy, jesteśmy z niej o wiele mocniej zadowoleni, zapewnia nam ona satysfakcję. W efekcie pracujemy jeszcze lepiej. I wpadamy wówczas w nieprawdopodobnie pozytywne w tym przypadku zamknięte koło, które w określonym momencie zaczyna napędzać się samo.