Certyfikat Gost – w jaki sposób go otrzymać i czy jest to trudne zadanie

Nawet Ci, którzy nie pasjonują się ekonomią z pewnością zauważyła jej spory wzrost i wie, że jest na wysokim poziomie.

strona internetowa

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Jak łatwo to zaobserwować? Najprościej oczywiście oceniając liczbę produktów nam dostępnych. Gdy udajemy się do sklepu widzimy, iż półki załamują się pod ilością znajdującego się na nich towaru, prawda? Naturalnie, że prawda – http://certificator.eu/pl.
Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
A czy ktokolwiek kto niezbyt pasjonuje się gospodarką pomyślał kiedyś skąd się bierze ten cały, nam dostępny, towar? Dlaczego są u nas dostępne figi czy papaje skoro są to owoce egzotyczne? Oczywistym jest, że u nas nie urosną choćby nie wiem co. Nie urosną, bo u nas zbyt zimno. No to skąd są wzięte? Naturalnie są importowane z państw o odpowiednim klimacie, który daje im odpowiednie warunki do tego, by wyrosnąć na dojrzałe owoce. Skoro sobie możemy importować wszystko, co chcemy to musi być jakiś haczyk. Ano i jest. Haczykiem tym są normy, które musi spełniać wybrany artykuł, by móc być zimportowanym do wybranego kraju, każde państwo zatem posiada własny certyfikat, który weryfikuje czy dany artykuł zgadza się z ustalonymi normami. Jednym z takich certyfikatów jest Gost R. Co to takiego? Jest to certyfikat ustanowiony przez Rosję, który jak się domyślacie, weryfikuje jakość oraz zgodność artykułu z ustanowionymi regułami. Certyfikacja Gost ustala co może dostać się do Rosji, a co nie – r gosty.

W jaki sposób zdobywa się taką certyfikacje gost? Wszystko zależne jest od specyfikacji artykułu na podstawie aktualnych certyfikatów, od kompletu badań oraz od liczby tychże artykułów.
Zauważamy zatem, iż droga, którą przebywają artykuły po które sięgamy z taką łatwością, jest skomplikowana, bowiem muszą one przejść sporo kontroli zanim trafią na półki w supermarketach.
Tags:, ,