Chmura obliczeniowa – nowe możliwości przechowywania danych

Dzięki bardzo szybkiemu postępowi technologicznemu jesteśmy coraz bardziej mobilni. Jesteśmy w stanie przemieszczać się w najodleglejsze miejsca świata oraz komunikować się z naszymi znajomymi, najbliższymi z każdego kraju w którym obecnie jesteśmy (w którym jest dostęp do internetu). Chcemy mieć również własne dokumenty, zdjęcia bądź też inne dane zawsze pod ręką, niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy. Na szczęście technologia ma na to rozwiązanie.

cloudia

Źródło: cloudia.pl

Składujemy coraz większe ilości danych. Coraz trudniej przychodzi nam odnajdywanie na to wszystko niewykorzystanych zasobów na dyskach własnych laptopów czy smartfonów. Różne osoby inwestują w zwiększenie pamięci albo zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, tj. pendrive’y. Często zdarza się, że aby zapisać jakiś nowy film bądź mp3 jesteśmy zmuszeni najpierw usunąć jakieś dotychczasowe pliki aby zrobić miejsca na nowe dane. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem są dane w chmurze (marka Tiktalik). Cloud computing to trend, który rośnie bardzo szybko od dłuższego już czasu. W początkowym momencie można stwierdzić, iż termin: dane w chmurze może mieć coś do czynienia z frontami atmosferycznymi czy układami burzowymi.

Oczywiście chodzi o metodę zapisywania danych do środowiska pamięci masowej czy też na serwer firmy zewnętrznej, która otwiera dla nas odpowiednie zasoby. Istnieje wiele dostępnych rozwiązań, od oferty korporacji Dropbox po indywidualne rozwiązania typu centOS serwer.Zamiast zapisywać dane na naszym komputerze jesteśmy w stanie w szybki jak i komfortowy sposób składować je w zewnętrznej bazie danych. Możliwości Internetu umożliwia nam zapisywanie folderów oraz odczyt danych a sam przebieg czyni wyjątkowo prostym jak i szybkim.

Zapisywanie danych w chmurze ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest to, iż obok oszczędzania przestrzeni na pamięci naszych komputerów mamy akces do danych w chmurze z każdego miejsca oraz prawie każdego urządzenia, z którego w danym momencie korzystamy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie nie ma potrzeby noszenia ze sobą kilku telefonów bądź tabletów, na jakich mamy przechowywane konkretne dane.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://pieczatki.pl/pieczatki-na-zamowienia/) w nowe linki. W końcu zapewne znajdziesz coś ciekawego.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, że dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie udostępniać nasze zasoby np. zdjęcia innym osobom, jakie będą mogły odczytywać współdzielone dane i dokonywać w nich zmian . Dane w chmurze zapewniają zatem większą elastyczność jak i wygodę. Wypada zatem sprawdzić jakiego typu propozycje są dla nas dostępne na rynku. Jednym z dobrych pomysłów jest centos serwer (czytaj), jako serwer do przechowywania danych.