Co jest bardziej wskazane do hotelowej łazienki? Wanna czy prysznic? To zależy czego tak naprawdę będziemy oczekiwać

Interesująca łazienka w hotelu to obecnie jedno z bardzo ważnych potrzeb, które dotyczą przebywania w hotelu. Dziś każdy bywalec hotelu nie cce sobie wyobrażać sobie łazienki, która jest poza pokojem hotelowym.

Jak płacimy za wygodę to chcemy posiadać nie tylko łazienkę w pokoju, ale także w jak najwyższym standardzie. Aranżacja tego rodzaju pokoju to na pewno ogromne wyzwanie dla dekoratorów wnętrz, a jedną z większych wątpliwości jest kwestia tego, co lepiej sprawdzi się w konkretnym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to ogólnie interesujący temat, ale na to czy będzie znajdowała się tam wanna czy prysznic, duży wpływ ma wielkość tego pomieszczenia. W mniej okazałych hotelach, w których nie ma za wiele miejsca, mniejsze rozmiary łazienek mogą wymuszać na projektantach dobór kabin prysznicowych. Obiekty, które mają większą przestrzeń mogą decydować się na wanny. Wyznaczeni robią tak, że jedną część pokojów wyposaża w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu mamy okazję wybrać rozwiązanie, które jest dla nas najdogodniejsze.

łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Aranżacja łazienki w hotelu to również styl oraz charakter hotelu. W naprawdę zabytkowych hotelach zazwyczaj pojawiają się wanny, a łazienka wygląda tam bardziej jak kolejny pokój, ale kąpielowy. Z tego względu bez wątpienia do historycznych pomieszczeń doskonale będą pasować wanny (poznaj na stronie). To jakiego rodzaju łazienka będzie na nas zaczekać jest zależne od kilku czynników, z kolei kabiny prysznicowe, jak i wanny posiadają swoje wady i zalety. Dużą zaletą kabin prysznicowych jest niewielka powierzchnia, którą będą zajmowały. Kabina to jednak nie tylko zaoszczędzenie miejsca, ale (ocena oddziaływania na środowiska toruń) także wody.

Wielu uważa również, że są one bardziej higieniczne niż wanny. Największa wada to taka, że nie możemy relaksować się się pod prysznicem, tak jak jest to możliwe w wannie, a w końcu jak wypoczywamy w hotelu, to być może mamy na to ochotę. Co do wanien, to z pewnością zajmują niezwykle dużo miejsca, z kolei ich najbliższe otoczenie wymaga staranniejszej aranżacji. Równocześnie, wiele osób woli wanny, ponieważ można się w nich doskonale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zagwarantować prysznic.