Co mógłby powiedzieć osobnik z dawnych czasów, gdyby zjawił się w dzisiejszych czasach? Jakże mogłoby być jego zdziwienie?

Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie? To pytanie zadane w różnorodnym czasie będzie skutkować różnorodnymi odpowiedziami. Nie zawsze przecież było tak, jak aktualnie, nie zawsze byliśmy zmuszeni poradzić sobie z tak dużą ilością informacji. Jednocześnie więc funkcjonujemy w epoce, kiedy mamy dostęp do prawie każdej informacji, niby to prawidłowo, lecz jak się w tym gąszczu połapać. Jako ludzie współcześnie żyjący przyzwyczajamy się do tego obrotu spraw, właściwie to nie mamy innej możliwości, bo należy jakość żyć. Co by jednak było, gdyby zjawił się w naszych czasach człowiek z przeszłości?

hodowla

Autor: Tobias Mandt
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, wszystko zależy, jaki byłby to okres, mimo to łatwo wywnioskować, że nawet nie za bardzo odległa przeszłość jest wielką przeszkodą. Dawniej tak nie było, przynajmniej jeśli mamy na myśli okres przed rewolucją przemysłową. Mawia się o tych czasach, że człowiek przychodził i odchodził w tym samym świecie. Za jego żywota nie następowały żadne zjawiskowe wydarzenia. Tak naprawdę były wojny, rewolucje, ale nie niszczyły one podwalin życia, jak to teraz ma miejsce.

Dzisiaj chociażby ci co przyszli na świat w latach osiemdziesiątych, którzy dojrzewali w końcowych larach komuny, a młodość ich przypadła na cyfrową epokę są na rozdrożu. Pojawili się na świecie w całkowicie odmiennych czasach, niż aktualnie, jednak wszystko pędzi bardzo szybko, więc za następne 10 lat będzie znowu odmiennie.

Ta wskazówka ze strony będzie Ci odpowiadać, ponieważ także traktuje o nakreślanym w powyższym artykule problemie. Co nie mniej istotne, robi to w ciekawy sposób.

A co dopiero, kiedy nastanie kres ich życia, jak będzie wyglądał ich żywot. Jak w takim razie odnaleźć się w dzisiejszym świecie? Przede wszystkim wymagana jest biegłość w zakresie korzystania z internetu. Kto sobie aktualnie wyobraża życie bez tej umiejętności? Zapewne starsze osoby nie potrzebują internetu do funkcjonowania, ale wiele przez to tracą.

hodowla

Autor: mohicankid
Źródło: http://www.flickr.com

Przez internet jesteśmy w stanie wykonywać coraz więcej rzeczy, a ten co ma dostęp do internetu potrafi także poszukiwać cennych informacji, czy to coś powszechnego i znanego, jak koncert znanego zespołu czy może niezbyt znane informacje, kiedy poszukujemy na przykład czegoś (wpisujemy różnorodne słowa, jak koryta, koryto, specjalna farba, czy zapytania), to nam niesamowicie ułatwia życie. Od sieci zależy więc coraz więcej. Tak więc jak poznacie człowieka z przeszłości nauczcie go korzystać z internetu, wtedy sobie poradzi z innymi rzeczami.