Co robić gdy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie doszła na czas. Jak zareagować?

Nasze życie wiąże się z ciągłym pośpiechem, w związku z czym raz na jakiś czas nie posiadamy czasu na zrobienie pewnych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy otrzymujemy przesyłkę od kuriera. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi czy paczka została doręczona na czas oraz na to czy ma pewne uszkodzenia. Nie zatrzymujemy kuriera, tymczasem warto od czasu do czasu dobrze obejrzeć paczkę. Może być to niezbędne, jeżeli okaże się, że otrzymaliśmy uszkodzoną przesyłkę.

obsługa kurierska

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W takim przypadku adresat ma siedem dni od przyjścia wysyłki na zaświadczenie, że wina za zniszczenia stoi po stronie kuriera , aby jednak tego dokonać należy dokładnie poznawać się z procesem procesu o odszkodowanie. Informacji na ten temat reklamujący może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub zapoznając się z regulaminem firmy. Jeżeli te drogi z jakichś powodów nie mogą pomóc, cały czas możemy poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów. Należy nie zapominać tez o tym, że konsument z reguły może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w przypadku, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na dokładnym terminie, w którym przesyłka powinna być dostarczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Godna zaufania firma kurierska patron service jest zobligowana by poinformować klientów o wyznaczonym terminie, w którym paczka będzie doręczona i musi się z tym zgodzić. Jeżeli w ten sposób zrobi klient ma prawo występować o odszkodowanie.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to idealnie, ponieważ ta pomocna strona (www.studioartline.com.pl/folie-antywlamaniowe/) na pewno również Cię zaciekawi.

Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie powinien być większy niż dwukrotności należności za usługę. Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać odbiorca nie jest zostawiony sam sobie, a prawo gwarantuje mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody a także niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, ponieważ wielu z nas zapomina o własnych prawach. Warto zdawać sobie sprawę, co możemy robić i gdzie możemy się zwrócić celem znalezienie pomocy.