Co to jest harcerstwo, jak wziąć udział w takiej zrzeszenia? Jak zostać harcerzem?

Co można robić w harcerstwie? Można wybierać się na wycieczki, różnorodne biwaki, zloty a także obozy. Jesteśmy w stanie nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, jak posługiwać się mapą oraz kompasem, w jaki sposób tropić i nie dać się wytropić, budować prycz i stelaż, zapoznać się z alfabetem Morse’a oraz zaznajomić się z szyframi, oraz jak się odpowiednio nimi posługiwać, lecz również jak udzielać pierwszej pomocy, poradzić sobie samemu w lesie i co jesteśmy w stanie upichcić z puszczańskich przysmaków.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością poznasz ludzi, jakich wartości moralne przez wiele lat nie uległy zmianie, natomiast w ich życiu społecznym najważniejsze są duch przyjaźni oraz przygody. Najprawdziwszych przyjaciół znajdziesz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Najlepsza busola) Bardzo magiczne jest ognisko, które połączy wszystkich harcerzy i harcerki, oraz wyjątkowy klimat, jaki jesteśmy w stanie poczuć tylko w tej sytuacji. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż harcerstwo w Polsce jest nieco inne niż skauting, który jest popularny na całym świecie. Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, zaś harcerze na duchu przygody, koleżeństwie oraz niepodległości narodowej. Nasi harcerze są zrzeszeni w związki, które odróżniają się od siebie metodą oraz sposobem wychowania religijnego.

Czy szukasz świeżych informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to przenieś się do źródła (https://naturalhotel.pl/), gdzie znajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zapadną Ci w pamięć na długo.

ZHR, ZHP (co oznacza Związek Harcerstwa Polskiego) oraz SHK „Zawisza” (czyliStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”) są na terenie całej Polski, dlatego nie trzeba ich specjalnie szukać. Na pewno znasz chociaż jedną osobę, która do nich przynależy. Są też związki działające tylko w wybranych regionach, tak więc automatycznie ich członków jest mniejsza ilość i trudniej do nich trafić. Jak już udasz się na pierwszą zbiórkę i dojdziesz do wniosku, że jest to coś, co ci się niezwykle podoba, to poproś rodziców o zgodę pisemną.

harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Oni przede wszystkim muszą być poinformowani o twojej działalności w harcerskim życiu. Istotny jest też kontakt bezpośredni przykładowo z zastępowym lub drużynowym. Stąd nie zapomnij podyktować swojego numeru tel. i poprosić o numer telefonu zastępowego. Miej na uwadze, że harcerstwo jest bezpłatne, ponieważ to forma działania społecznego. Jeśli ktoś będzie chciał od ciebie większych kwot pieniężnych, na pewno nie jest harcerzem. Oczywiście, zbierane są sporadyczne składki, ale nie wynoszą one więcej niż 50 zł na rok. Akcesoria harcerskie dostępne są w specjalnych sklepach, jak składnica harcerska. Możemy tam zakupić wszystko czego potrzebuje zaawansowany harcerz. Przykładowe akcesoria do przejrzenia: zajrzyj tu.