Co to jest reklama zewnętrzna? Jakiego rodzaju ma zastosowanie, jakie są jej rodzaje i w którym miejscu najlepiej się odnajduje?

Reklama zewnętrzna lub inaczej reklama uliczna jest czasami nazywana po prostu „poza domem”. Tego typu reklama z wykorzystaniem digital signage to również gatunek takiego typu reklamy, lecz w tym wypadku używa się wizualną elektroniczną komunikację. Co jest jego celem ? To priorytetowo dostarczenie informacji reklamy do określonych miejsc, w optymalnym czasie z informacją, która jest dostosowana do lokalizacji wyświetlacza.

bilboardy w mieście

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Outdoor to zazwyczaj reklama wystawiona w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej. Jest prezentowana na szczególnie do tego celu wybranych nośnikach reklamy, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy z ogłoszeniami. Są również zaprezentowane na nośnikach, na przykład na wiatach przystankowych lub kioskach. Innowacyjne rozwiązania w tego typu reklamie to reklama ambientowa,przykładowo oklejanie budynków czy reklama o wielkim formacie, za pomocą form trójwymiarowych. Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to działania tworzone poprzez oferowane środki masowego przekazu. Przykład: .

reklama zewnętrzna

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

W opozycji od pozostałych mediów, takich jak czasopisma czy programy telewizyjne, outdoor pokazuje jedynie treść reklamową. Najpopularniejsze nośniki reklamy zewnętrznej, to billboardy, citylight, banery reklamowe w Krakowie pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dość modna nazwa wielkoformatowych tablic, które są używane do pokazywania plakatów reklamowych. Takie reklamy zazwyczaj możemy zauważyć przy drodze poza obszarami zabudowanymi. Często spotykane są oświetlone, aby zapewnić właściwą widoczność plakatu nocą. Najczęściej używane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard. Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat powieszony jest za szybą z tworzywa, jest też wyposażony w oświetlenie. Montuje się go w reklamach na przystankach, na latarniach, może być także wolno stojący. Sprawdź szczegóły: więcej na temat.

Reklama pneumtayczna to reklama dmuchana. Jest niezwykle szybki w montażu i łatwa w transporcie. Lekki i ekonomiczny, stosowany na wielu imprezach plenerowych, eksponowany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest prosto na elewacjach budynków czy w okresie renowacji budynku na rusztowaniu. Zrobione z siatki winylówek, backlightu, jaki przepuszcza światło. Mogą być też wykonane z pełnego winylu.