Co to są programy lojalnościowe? Czy warto z nich korzystać? Czy dają korzyści?

Programy lojalnościowe są już w naszym kraju bardzo znane, dlatego też wiele ludzi z nich korzysta. Właściwie to pojawiły się w naszym kraju kilkanaście lat wstecz, przez co mieliśmy czas, by się do nich jakoś ustosunkować. Kolekcjonowanie punktów w różnego rodzaju programach stało się niemalże codziennością, co więcej, niektóre osoby nie wyobrażają już sobie kupowania bez tego typu bonusów.

karty lojalnościowe na kawę

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc udział w tego typu programach nie można się rzecz jasna spodziewać, że nagrody uda nam się zdobyć bez problemu, łatwo i za każdym razem. Często, aby móc wykorzystać punkty trzeba dokonać zakupów na dość dużą kwotę lub wykonać kilka mniejszych czynności, na przykład dokonać rejestracji w serwisie internetowym.

Poszukujesz nietuzinkowego artykułu, który opisuje przydatne sprawy? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy tę stronę.

Wiele firm stosuje program motywacyjny, jaki ma wpłynąć na nasze zwiększone zaangażowanie w konkretną akcję. Z reguły więc to działa, szczególnie jeśli mamy wrażenie, że dostajemy coś w zamian.

Jak natomiast wiemy, nic na świecie nie jest tak do końca darmowe, dlatego też za takie rzeczy ktoś musi zapłacić. Jak więc używamy tego typu programów, to co damy od siebie? Programy lojalnościowe to z pewnością duża dawka informacji o naszych zakupach oraz możliwość kuszenia nas ofertami bardziej dopasowanymi do naszych przyzwyczajeń. Tak więc to działa, iż jeżeli korzystamy z jakiejś karty w jednym ze sklepów to co jakiś czas dostaniemy sms z informacją o najnowszej promocji. Jednak, gdy wziąć pod uwagę zalety oraz wady korzystania z programów lojalnościowych, to jednak należy przyznać, że opłaca się z czegoś takiego korzystać. Szczególnie to istotne, jak chcemy zadbać o swoje finanse i ważna jest dla nas każda, chociażby najmniejsza, oszczędność. Jednakże trzeba pamiętać, że korzystanie z nich to bardziej zabawa oraz możliwość otrzymania bonusów, niż cel sam w sobie.

Z tego powodu też bez wątpienia nie warto podejmować decyzji zakupowych kierując się jedynie uczestnictwem w programie lojalnościowym. Nie powinno się w związku z tym korzystać z tego co oferuje dana firma tylko z tego powodu, że daje nam tego rodzaju program, ponieważ możemy się bardzo zawieść. Jednak jeśli korzystamy z produktów dobrej firmy oraz oferuje ona tego typu dodatkowe aktywności, to właściwie dlaczego nie spróbować.