Co w dzisiejszych czasach może oferować Google Analytics – ciekawa pomoc marketingowa

Podczas prowadzenia swojej firmy czasem przydatna jest wiedza w temacie tego, jak odbierany jest jej wizerunek. Współcześnie dzięki rozmaitym narzędziom jest bardzo dużo skutecznych metod na sprawdzenie, jak internauci odbierają poszczególną spółkę oraz kim są jej potencjalni klienci.

Google Adwords Quality Score

Autor: DigitalRalph
Źródło: http://www.flickr.com
Marketerzy chętnie korzystają z różnych możliwości, jakie daje Google Analytics, profesjonalna platforma służąca do zbierania i filtrowania informacji użytecznych do rozwoju firmy – dzięki nim można w razie konieczności zmienić politykę firmy, przeprowadzić nową kampanię reklamową, ujrzeć czy przydatne będzie poszerzenie wachlarzu usług bądź grupy docelowej. Gdy potrzebne są informacje na temat osób zaciekawionych daną firmą, Google Analytics to doskonały pomysł – wielki dostęp do wielu danych, przejrzysty interfejs , a także prostota użytkowania to bez dwóch zdań atut tego narzędzia.

Korzystający z Google (zobacz pozycjonowanie stron) Analytics ma wiele ciekawych opcji pozwalających na filtrowanie , jak również interpretację zgromadzonych informacji. W dzisiejszych czasach nie jest dużym problemem dla eksperta sprawdzenie, w jakich godzinach strona firmy jest przede wszystkim odwiedzana, zarówno z komputerów stacjonarnych, jak również coraz bardziej popularnych urządzeń przenośnych – na przykład telefonów komórkowych, tabletów albo laptopów. Okazji jest wyjątkowo sporo i dlatego zdecydowanie należy z nich skorzystać, aby kampania marketingowa firmy mogła być rzeczywiście efektywna i zachęcająca starannie te osoby, do jakich jest skierowana. Wtedy użyteczne są różnego rodzaju raporty tworzone przez mechanizmy Google (zobacz pozycjonowanie stron) Analytics – dzięki nim można sprawdzić, na co najczęściej klikają użytkownicy na stronie firmy, czy firma cieszy się popularnością na Facebooku i innych serwisach społecznościowych, jaka jest wielkość sprzedaży w konkretnym okresie. Owe raporty są w stanie uwzględniać bardzo dużo rozmaitych czynników – przykładowo w jakim kraju treść odznacza się największą popularnością lub który rodzaj reklamy okazuje się najmocniej skuteczny, czy płatne wyszukiwania dobrze pełnią swą rolę.

Chcąc poznać różne możliwości jakie potrafi dać platforma Google Analytics najpewniej wypróbować ją osobiście i przekonać się, jak bardzo potrafi być niezbędna wiedza na temat typu plików ściąganych ze strony internetowej, oglądanych filmów, czytanych artykułów , jak również wielu innych przydatnych informacji, które Google Analytics zbiera i dokonuje bezcennej filtracji. Dzięki tym danym można znacznie powiększyć sprzedaż, otrzymać nowych klientów i sprawić że dana firma staje się słynąca na rynku, zarówno lokalnym jak również światowym. Płynnie zastosowana kampania marketingowa i odpowiednie sprofilowanie grupy docelowej sprawi, iż poszczególny promowany produkt bądź usługa będzie przyjemnie się kojarzyć, co niewątpliwie przełoży się na otrzymywane profity.