Czas dla dzieci po zajęciach lekcyjnych

Wszystkie osoby, które posiadają dzieci nie chcą żeby ich pociechy spędzały cały wolny czas przez laptopami. A bywa tak w obecnych czasach dzieci bardzo często poświęcają swoją uwagę na gry komputerowe, lub bezproduktywne przeglądanie stron internetowych. Tak, więc dobrze zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to zawsze możemy zobaczyć, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasze dziecko.

Czasem zdarza się tak, że maluchy muszą czekać na nas jakiś czas w świetlicy, może w takiej sytuacji dobrze żeby chodziły na lekcje gry na gitarze, wtedy przyjeżdżalibyśmy po nasze maluchy parę minut później. Można też zabierać dzieci natychmiast po lekcjach, jeśli jest taka opcja i później wozić je na zajęcia w innych miejscach (tutaj). W prawie każdym mieście są ośrodki kultury, które organizują zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Możemy zapisać dzieci na lekcje tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo kółko sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy zapisujemy malucha na zajęcia dodatkowe warto wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Możliwe, że siedmioletnie dziecko nie zawsze będzie wiedziało, co chciałoby robić, ale nie zmuszajmy naszej pociechy do kółka szachowego, jeżeli woli ono zajęcia muzyczne.

na zajęciach tanecznych

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo razy mieliśmy kłopot ze zorganizowaniem dziecku czasu. Oczywiście twierdzi się, że, gdy dzieci są starsze to powinny same sobie coś wymyślić, ale wtedy najczęściej nasze pociechy siadają przed komputerem albo przed telewizorem: pod tym adresem. Tak, więc powinniśmy sami zadbać o jakieś zajęcia dodatkowe dla naszych pociech. Możemy zapisać nasze dziecko na przykład na zajęcia taneczne dla dzieci. To bardzo dobra opcja. Nie dość, że nasza pociecha pozna inne dzieci, to dodatkowo polepszy swą sprawność ruchową. Rzeczywiście dobrze wziąć je pod uwagę, zwłaszcza, że to zajęcia, które dają możliwość na to, że nasze dziecko w domu też będzie ćwiczyło. Zamiast gapić się w komputer będzie wolało powtórzyć sobie układ z ostatnich zajęć. Wiadomo z czasem nasza pociecha może zmienić sambę zechcieć uczęszczać na taniec współczesnylub na jakieś inne zajęcia taneczne.

Jeżeli bez spodziewanych rezultatów poszukujesz równie nietuzinkowego serwisu, to zalecam ten portal – przekonasz się, on też jest bogaty w takiego typu wpisy.

Warto pozwolić dziecku po prostu pokochać taniec, bo wtedy na sto procent będzie to jego pasja do końca życia.