Czemu dbanie o swoich klientów jest tak ważne, jaką rolę pełnią w tym programy lojalnościowe.

Firmy na pewno nie powinny jedynie ograniczać się do zdobywania nowych klientów, ale też zadbać o dotychczasowych. Z tym bywa bardzo różnie, w niejednym przypadku podstawowym celem jest to, aby konsument zrobił zakupy, a potem zapomina się o nim zupełnie.

Lecz praktyki tego typu kończą się często tym, że się tych klientów zwyczajnie straci. Niejednokrotnie też jest tak, że konkurencja na rynkach jest bardzo duża, i nawet przy odpowiednim dbaniu o klientów trudno jest zagwarantować ich lojalność. Z tego też powodu wiele firm zaczyna sięgać po różne niestandardowe sposoby, które mają w jakiś sposób związać klientów i spowodować, że powrócą na zakupy. Dużą popularnością w tym temacie cieszą się między innymi programy lojalnościowe, które jak się okazuje są bardzo skuteczną metodą budowania trwałych relacji między sprzedawcami a nabywcami.
reklama - powiększenie

Autor: Bruno Pitrus
Źródło: http://www.flickr.com
Laptop

Autor: Eric Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Lojalnościowe programy oparte są na tym, że za dokonywane zakupy klient dostaje jakieś punkty czy inne profity, które może później na różne sposoby zagospodarować. Może to być na przykład atrakcyjny rabat na pewne towary lub możliwość wymiany na nagrodę z katalogu – możliwości pod tym względem jest faktycznie dużo.

Zainteresowały Cię notki opisane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj również (https://notariusz-lubon.pl/cennik-uslug-notarialnych/) podobne wiadomości, dotyczące tego sektora. Przejdź do nowej witryny.

Aktualnie obsługa programów lojalnościowych bardzo często odbywa się przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych, jakie oprócz dużo większych możliwości mają jedną bardzo dużą zaletę dla sprzedawcy.

Pozwalają mianowicie na gromadzenie i analizowanie szczegółowych informacji na temat zakupów swoich klientów i dostosowanie oferty do ich oczekiwań i preferencji.