Czemu warto pamiętać, by przeznaczyć 1 procent podatku na organizacje zajmujące się pomocą na wielu płaszczyznach? Czy łatwo jest coś takiego zrobić?

Składanie corocznego dokumentu pit to okazja do tego, by wspomóc organizacje pożytku publicznego, jakie działają dla dobra ogółu.

1% podatku

1 procent podatku to niby niewiele, jednak w skali całej Polski robi się dużo. To doskonały przykład mówiący jak dużo znaczą niewielkie datki. Budujące jest to, iż kilka lat wstecz podchodziliśmy nieufnie do takich działań.

Obecnie jednak stało się to czymś tak normalnym, iż pomimo tego, iż przekazanie 1 procent z podatku jest dobrowolne, to robi tak już chyba każdy – tu. Chodzi o to, że nic to nie kosztuje, pomaga w różnych ważnych kwestiach i jest bardzo proste. Na pewno nie spędzimy nad tym wiele czasu, tym bardziej, gdy wiemy dokładnie do kogo chcemy, by trafiły te pieniądze.

Kiedy zdecydujemy się na daną organizację pożytku publicznego i posiadamy jej dane to zajmie nam dosłownie chwilę.

Z pewnością przyda Ci się dobra witryna (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/pomoc-on-line), jeżeli pragniesz przeczytać sporo informacji na ten temat. Zapraszamy zatem, żebyś wszedł w ten link.

Podstawą jest tu numer KRS, jaki jest niepowtarzalny i wskazuje dokładnie daną fundację.

Łatwość w przekazaniu pieniędzy wiąże się również z tym, że urząd skarbowy przez internet umożliwia wysłanie wypełnionej deklaracji. Dlatego wszystko wypełniamy na spokojnie we własnym domu oraz przesyłamy przez internet do urzędu za pomocą wygodnej aplikacji – pity. Nie można zasłonić się już wymówką, iż zajmuje to sporo czasu oraz musimy oczekiwać w kolejce.

Zatem, jeżeli za sprawą takiej aplikacji mamy możliwość zaoszczędzenia czasu, to dobrze jest poświęcić chwilę na uzupełnieni w dokumencie podatkowym danych organizacji, na jaką chcemy przeznaczyć 1 procent naszego podatku.