Czemu warto wybrać się w Karkonosze? Jakiego rodzaju atrakcje czekają tam na przyjezdnych?

Przechadzki po Sudetach mogą dostarczyć niesamowitych wrażeń. Ci przyjezdni, którzy chcą ujrzeć ich najbardziej cudowne zakątki, obowiązkowo powinni odwiedzić Karkonosze. To niezwykłe pasmo górskie, które zachwyca i fascynuje od lat. Które punkty koniecznie warto zobaczyć w czasie pieszej wycieczki? W jakich miejscach oczekują na turystów najwspanialsze atrakcje? Jako najbardziej wysoki szczyt Karkonoszy najbardziej znaczną popularnością cieszy się Śnieżka.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Przez jej wierzchołek przebiega granica pomiędzy Polską a Czechami, jednak to nie przejście graniczne jest tu największą atrakcją. Zachwyca to słynne Obserwatorium Meteorologiczne, kapliczka św. Wawrzyńca czy gołoborza. Ze szczytu Śnieżki roztaczają się wspaniałe widoki, którymi pierwsi turyści mogli zauroczyć się już w XVI wieku. Równia pod Śnieżką oraz Czarna Kopa to kolejne atrakcje, jakie można ujrzeć podczas wycieczki na Śnieżkę. A w jakim miejscu najbardziej korzystnie spędzić nocleg? Na pewno kwatery Karpacz, ale także apartamenty Karkonosze – .

Równie bardzo znanym szczytem jest dla turystów Szrenica. Zimą jej stoki zajmują narciarze, jakich przyciągają doskonałe warunki, bardzo wręcz perfekcyjnie utrzymane trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyciągi. Nie brak tu także pieszych szlaków, a odpocząć można w znajdującym się na szczycie Szrenicy schronisku – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. W pobliżu tego szczytu znajduje się kolejne interesujące miejsce. To Hala Szrenicka, popularna z powodu schroniska oraz niezapomnianych widoków. W pobliżu Szrenicy czekają także popularne Końskie Łby – jedne z najwspanialszych w Karkonoszach skałek o charakterystycznym kształcie. Koniecznie podczas wędrówek po tych górach wybrać na przechadzkę, w czasie której będzie można ujrzeć najbardziej cudowne w Sudetach wodospady: Szklarki i Kamieńczyka.

kościółek drewniany w karpaczu

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Karkonosze zadziwiają również polodowcowymi formami. Pewnym symbolem tych gór są też Śnieżne Kotły – wyjątkowe twory natury, które można podziwiać podczas wędrówki z Łabskiego Szczytu na Wielki Szyszak. Są one bez wątpienia najpiękniejszym miejscem na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, a ich wartości przyrodniczej przecenić nie można.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie pozycjonowanie www, którą tu znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Objęte ochroną jako rezerwat ścisły znane są z rzadkich gatunków roślin ). To jedno z malej liczby miejsc, w jakim możemy spotkać z okazami flory arktycznej. Są to jedynie najważniejsze atrakcje, których w czasie pobytu w tym miejscu pominąć nie można.

Czy wiesz, że z łatwością możesz powiększyć zakres swojej wiedzy wiążącej się z omawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odsyłacz i zobacz tekst na stronie (zelwak.pl/)!

Miejsc godnych uwagi jest znacznie więcej, a każdy szlak prowadzący przez te góry jest w stanie się poszczycić wyjątkowym urokiem.