Czy mój biznes coś zyska gdy rozpocznę program lojalnościowy dla klientów? Wiadomości dla początkujących.

Zalety dla konsumentów płynące z brania udziału w programach lojalnościowych mogą być tego warte. Najczęściej mają formę zniżek cenowych czy promocji. Kartę na którą zbieramy punkty w programie lojalnościowym można wyrobić przy kasie – kiedy płacimy za zakupy, zarejestrować na stronie internetowej sklepu i wypełniając odpowiedni formularz oraz aktywując swoje przystąpienie klikając na link w mailu.

Programy lojalnościowe

karty lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

stosunkowo szybko rozpowszechniły się. A jak to wygląda z drugiej strony?Pierwsza sprawa to to, czy dana firma faktycznie wymaga wprowadzenia programu lojalnościowego i jeśli tak, to co chce przez jego rozpoczęcie osiągnąć? Trzeba pamiętać, że aby odnieść sukces, program musi być budowany przez cały personel, na który składają się pracownicy wszystkich działów firmy – na przykład sprzedaży, IT, działu prawnego, zamówień, PR i marketingu, jaki zwykle steruje pracami całego zespołu i to na nim spoczywa całościowa obsługa programów lojalnościowych. Naturalnie, bez poparcia i bez przekonania zarządu o decyzji wprowadzenia programu lojalnościowego, przygotowana akcja może nie powieść się.

To niesamowicie użyteczna witryna (https://azcolor.com.pl/laminaty-foliowe-saszetki) analizująca podnoszone w niniejszym poście sprawy, więc kliknij ten link, aby także ją poznać.

Na początku dobrze jest postawić pytanie: czy moja firma coś zyska kiedy wprowadzę programy lojalnościowe dla konsumentów? Ile wizyt jednego klienta rocznie to bezpieczne minimum, jakie pozwala wprowadzić program lojalnościowy przynoszący realne profity dla przedsiębiorstwa? Warto sprawdzić: programy lojalnościowe.

karta lojalnościowa

Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com

Czy wprowadzenie kart stałego klienta w branży niskomarżowej mają sens? Czy przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na przesunięcia w zakresie programu, licząc na zwrot z poczynionych inwestycji. Istotna sprawa to to, że wartość przygotowanych nagród rzeczowych w żadnym wypadku nie może przekraczać zysku generowanego przez konsumenta, wiec przed rozpoczęciem prac nad programem trzeba przeprowadzić dokładną analizę finansową w perspektywie najbliższych kilku lat. Reguły, cele i mechanizmy w różnych branżach również będą odmienne.
Kiedy tylko obsługa programów lojalnościowych nie szwankuje, a zasady są czytelne, konsumenci będą zadowoleni, program powinien dostarczać profity obu stronom. Więcej informacji – obsługa programów lojalnościowych.