Czy można by zostać skazanym na karę więzienia za swe długi?

Nie wszyscy ludzie wiedzą, że można by trafić do zakładu karnego za swoje długi. Jednak dzieje się tak wyłącznie w co poniektórych przypadkach. W tym wypadku nie musimy liczyć na przedawnienie należności, gdyż są takie okoliczności, w jakich wymigiwanie się od zapłaty może skończyć się zasądzeniem kary więzienia.

więzienie

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Nie spłacanie tzw. chwilówek to jeszcze nie powód do pójścia do więzienia, jednak malwersacje podatkowe mogą się już zakończyć karą 15 letniego więzienia. Do zakładu karnego można by trafić za swe zadłużenia, lecz tylko w co poniektórych przypadkach. Więzienie za długi może zostać zasądzone w tego typu sytuacji, kiedy wierzyciel uchyla się od płacenia oraz zostanie mu to udowodnione. W odmiennym przypadku dość ciężko jest mówić o tym, że za długi można by iść do więzienia, gdyż tylko za niezapłacone wierzytelności żadna osoba nie ma prawa odbierać żadnemu człowiekowi wolności.
Okoliczności, które wprost wpływają na powstanie należności, które powodują, że któraś osoba trafi do więzienia za zadłużenia, czyli potocznie mówiąc za zaleganie z płatnością alimentów, albo wyłudzenie kredytu czy pożyczki, niezapłacenie mandatu, wyzbywanie się majątku, wymigiwanie się od podatków. Jeśli chodzi o pożyczki czy kredyty, to nie spłacanie „chwilówek” nie może się zakończyć w areszcie. Nie znaczy to jednak, że dłużnik pożyczkowy jest całkowicie bezkarny. Konsekwencje nie oddawania tzw.

Jeżeli ciekawi Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący news tablice reklamowe w Krakowie.

chwilówek to choćby wpisanie konkretnej osoby do Krajowego Rejestru Długów czy utrata zdolności kredytowej.

Z tego też powodu chociaż więzienie za długi nie odnosi się do „chwilówek”, to spłacanie długów jest najbardziej istotne dla każdego człowieka, nawet takiego, który posiada bardzo ciężką sytuację, taką jak choćby podział kredytu przeprowadzany po rozwodzie. Dlatego też należy robić wszystko, aby nie mieć żadnych zobowiązań finansowych.