Czy na niektórych rzeczach da się zaoszczędzić gdy chodzi o prowadzenie firmy? Gdzie takich oszczędności poszukiwać?

Każda firma czy to całkiem młoda, czy też ta, która na rynku istnieje już bardzo długo stara się, aby zniżyć wydatki wiążące się z obsługą standardowych czynności. Chodzi o to by tak zoptymalizować koszty, aby nie musieć zatrudniać dużej ilości osób. Gdzie możemy poszukiwać oszczędności? Jakiego rodzaju procesom i czynnościom należy się przyjrzeć?

faktury papierowe

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest spojrzeć na to jak przestawia się obieg faktur w naszym przedsiębiorstwie. Często bowiem czynności, z jakimi obsługa faktur jest związana da się zautomatyzować. Nie każdy wie, że są na rynku ogromnie pomocne programy do takich zadań- Efematic. Należy wiedzieć, że taka automatyzacja to oszczędność na czasie jak i oszczędzenie jeśli chodzi o wydatki, a przy tym też poprawienie sprawności, z jaką wykonuje się tego rodzaju zadania. Cały proces rozpoczyna się od zeskanowania faktury. Wykorzystuje się do tego bardzo często system OCR. W takim momencie faktury są wprowadzane do systemu i są rejestrowane. Prostsze jest rozpoznanie faktur i przydzielenie ich do danego działu w firmie i odpowiedniej osoby, która następnie zajmuje się przydzielonymi zadaniami. Niesamowicie wygodne jest to, iż dostępna jest elektroniczna wersja faktury w systemie, w ten sposób można mieć do niej wgląd bez potrzeby posiadania jej tradycyjnej wersji.

Jeśli po przeczytaniu opisywanego zagadnienia, będziesz mieć ochotę na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju porządne informacje (https://franklincovey.pl/) ma ten tekst.

Na wszystkich etapach faktura może być zaakceptowana albo też odrzucona. Natomiast jak przejdzie ona już wszystkie poziomy decyzyjności jest przesyłana do działu księgowości, który taką fakturę księguje. Jak widzimy jest to duże ułatwienie tym bardziej dla firm, które obsługują dużą ilość transakcji oraz mają parę działów lub też poziomów decyzyjnych.

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o księgowość i obsługa faktur tutaj również jesteśmy w stanie poszukać oszczędności. Może się bowiem okazać, iż tańszą opcją będzie zlecenie takiego zadania firmie zewnętrznej, aniżeli gdybyśmy mieli znaleźć dodatkową osobę na to stanowisko. Warto sprawdzić jak przedstawiają się oferty biur rachunkowych dla przedsiębiorstw. Właśnie taki outsorcing, czyli zlecenie części zadań firmom zewnętrznym może być również pomysłem na zminimalizowanie innych wydatków. To nie jedynie księgowość, ale na przykład usługi call center czy też wiele innych. Warto przyjrzeć się zadaniom firmy i zastanowić czy nie będzie taniej gdy wynajmiemy specjalistów z zewnątrz zamiast samemu, we własnym zakresie poszukiwać pracowników. Często przedsiębiorstwa takie oferują usługi kompleksowo, co w dodatkowy sposób oszczędza nasz czas, jaki możemy spożytkować na inne, ważne działania związane z firmą, na przykład na marketing. Warto zatem przemyśleć tą kwestię.