Czy opieka zdrowotna w Polsce musi być tak niedostępna dla chorych?

Państwowe przychodnie zdrowia są dzisiaj dla nas zmorą. Niekończące się kolejki do lekarzy specjalistów, godziny spędzone w bezsensownym czekaniu na wizytę, dały się nam Polakom we znaki.

ubezpieczenia

Źródło: pixabay
Kolejne rządy nie potrafiły dać sobie radę z problemami z opieką medyczną w Polsce.
Każdy właściwy pomysł, który w jakimś stopniu mógłby chociażby pomóc w dostępie do fachowej opieki medycznej, gnieciony jest w zarodku. Odnosi się też wrażenie, że ta dziedzina gospodarki jest zwyczajnie nie do zreformowania. Takim absurdem jest fakt, że jak podają badania opinii społecznej, w Polsce niemal 100 proc. chorych korzysta z państwowej służby zdrowia, zaś w badanej grupie aż 50 proc. pacjentów korzysta w tym samym czasie z niepublicznych przychodni opieki zdrowotnej. Chorzy, mający ubezpieczenie w NFZ, podejmują decyzję równolegle na płacenie za usługi medyczne samodzielnie ze względu na chęć zaoszczędzenia czasu na czekanie. Średni czas czekania na wizytę u lekarza wynosi w granicach trzy miesiące. Nie publicznie, często mamy możliwość być przyjęci z dnia na dzień. Wśród miast, w których oferowana jest prywatna opieka medyczna Warszawa jest zdecydowanie miejscem dużych możliwości. Ale nie jedynie przecież miasto stołeczne. W wielu miastach w naszym kraju ta forma korzystania z opieki medycznej ma coraz więcej sympatyków. Głównie dlatego, że placówki prywatne posiadają znakomitą opinię pośród chorych. Wystarczy zapłacić i możemy oczekiwać na dobrą obsługę.

Ten stan rzeczy powoduje, że niepubliczna opieka medyczna jest nie rzadko obszarem w którym Polacy dokonują ubezpieczeń na swoje życie. Można tego dokonywać rzecz jasna we własnym zakresie, potrzebować będziemy do tego właściwy agent ubezpieczeniowy Warszawa znowu nie jest wyjątkiem – kliknij w źródło. Niemal w każdej aglomeracji miejskiej odnajdziemy prywatne przychodnie, i szansę ubezpieczenia się w takim obszarze.

Można też wziąć pod uwagę by skorzystać z abonamentu, który oferują nam zakłady pracy w jakich pracujemy. Często bowiem bywa tak, że zakład pracy pokrywa koszty pakietów w całości albo (kliknij i zobacz – contra odszkodowania z oc sprawcy) częściowo. Starczy tylko zdecydować się na taki lub drugi pakiet ubezpieczenia.