Czy praca księgowego jest warta uwagi

Czasy nie są łatwe i bardzo ciężko znaleźć pracę. Młodzi ludzie rozpoczynają się rozglądać za zawodem która zapewni zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy takim właśnie zawodem jest księgowy? W poradniku postaramy się przybliżyć plusy i minusy pracy księgowego.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

– Na pewno trzeba mieć wytrwałość do liczenia i po prostu je lubić – tłumaczy pan Błażej, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Trzeba być bardzo skrupulatnym i zwracać uwagę na szczegóły. Czasami dosłownie szczegół, który nam ucieknie może kosztować klienta grube pieniądze. Z pewnością nie wolno wykonywać niczego na szybko ani z podejściem że nie będzie źle. Dokładność i logiczne myślenie to bardzo ważne rzeczy.
Niekoniecznie trzeba posiadać skończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, ale jak najbardziej studia (pedagogika Opole) tego typu będą przydatne.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na wielu stanowiskach. Jego pensja w znacznej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności. Marzeniem wielu księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w wielkiej firmie, która ma okresowe obroty rzędu milionów. Związane jest to z o wiele lepszymi niż uśrednione zarobkami.

Parę słów o wypłatach jakich można się spodziewać. Nie ma tu dużych stawek i w niewielkim mieście księgowy zatrudniony w średniej firmie może liczyć na pensje rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym pensja najczęściej wzrasta, ale zazwyczaj kręci się wokół 2800 złotych. Dopiero zdobycie większego doświadczenia, specjalizacja w określonej branży jak np. kwestie podatków w innych krajach czy inne wpływa dobrze na zarobki. Rozmiar miejscowości też ma znaczenie. Przykładowo lepiej płatne są usługi księgowe we Wrocławiu niż w mniejszych miejscowościach.

Pozytywną stroną bycia księgowym jest stabilność. Kiedy księgowy dba cały czas o swój rozwój i posiada duże doświadczenie to zawsze zdobędzie pracę. Dobrze przyjrzeć się ogłoszeniom o pracę – zazwyczaj widnieje na nich zaznaczenie, że poszukiwana osoba powinna mieć 1,5 lata praktyki zawodowej. Znowu zgadza się to, że doświadczony ekspert da sobie rady na rynku nawet w kryzysie. pensja (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dokumenty-magazynowe)