Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz w jaki sposób uzyskać ulgę na zakup kasy fiskalnej?

Kwartalne rozliczenie podatku ma mnóstwo zalet, jedną z nich jest sposobność zatrzymania pieniędzy, które w toku miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza niemało drogocennego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi rachunkowość. Żeby móc rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, należy złożyć pismo w właściwym urzędzie skarbowym, oraz także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Należałoby pamiętać o terminie, bowiem przejście na podatek kwartalny (sprawdź więcej szczegółów) jest realne tylko raz w roku – trzeba to zrobić do 20 lutego. Niemniej jednak nie każdy zdoła rozliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie zdołają wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali zakupu towarów „wrażliwych”, innymi słowy tych, które pozostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu na przykład o nieobrobionym złocie czy rurach do gazociągów. Będzie to jednak realne, kiedy całkowita kwota dostaw nie naruszy 50 tysięcy złotych.

Osoby zajmujące się sprzedażą zdołają dostać ulgę na kupno kasy fiskalnej, chociaż żeby tak było powinno się realizować pewne wyznaczone warunki. By skorzystać z takiej ulgi podatnik musi przedtem złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją oraz liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

wraz z miejscem ich używania. Dodatkowo należy rozpocząć ewidencjowanie w odpowiednim, wskazanym terminie, w którym kasy objęte były ważnym potwierdzeniem, że spełniają wyznaczone funkcje, kryteria i warunki. Kolejnym znaczącym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przysługuje tym biznesmenom, którzy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą i korzystają z kas fiskalnych .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnosciym jeśli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu online oraz jesteś jego właścicielem – możesz starać się o ulgę na kasę fiskalnhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zalozyc-sklep-internetowynków).