Czym jest Mystery Shopping? Prostujemy niepewności o zawodzie „tajemniczego klienta”.

Mystery Shopping to odmiana oceny poziomu obsługi klienta w sposób baczny i fachowy. Ilekroć dociera do interakcji pomiędzy klientem i sprzedawcą, pojawia się możność dla Tajemniczego Klienta. Powodem nazwania takich działań terminem Mystery Shopping jest zjawisko, iż Klienci Testowi mają za zadanie sprawiedliwego przeprowadzania badań bez przyciągania atencji lub narzucania na obsłudze następnego lub specjalnego – w zestawieniu z pozostałymi klientami – traktowania.

sklep

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest słany do marketu w celu kupna określonych towarów lub zbadania osobliwych aspektów na temat wyrobu lub proponowanych usług. Więcej na http://www.secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html. Przykładowo jednego dnia możesz wybrać się do bufetu prędkiej obsługi czy eleganckiej restauracji w celu skonsumowania posiłku, a innego dnia w ramach nowego zlecenia zweryfikować poziom obsługi w kinie czy też banku. Podczas realizacji zlecenia Mystery Shopping masz obowiązek zapamiętać rzadkie elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego elementów lub usług . Po wykonaniu zlecenia musisz wypełnić całkowity formularz i udzielić odpowiedzi na pytania z działki wszystkich spraw, które zwróciły Twoją uwagę podczas pełnienia zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w przeciągu 5 minut po przybyciu do lokalu? Czy ekspedient poinformował Cię o ofercie wyjątkowej miesiąca? Za udzielenie kontrakcji na tego rodzaju pytania i za ostrożną realizację zlecenia zdobędziesz osobną ocenę i wynagrodzenie. Ma to na celu zwiększyć jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping prowadzone są przez firmy i usługodawców w celu zbadania poziomu obsługi, jakości elementów, motywacji i postępowania personelu oraz Twojej generalnej opinii. http://www.secretclient.com/jakosc-obslugi-klienta.html

Dzięki temu firmy wiedzą, jakim sposobem poprawić swoje działania, by spełnić wyglądania klientów. Polegają na zdaniu ukradkowego klienta (Mystery Shopper) oraz na firmie, która go zatrudnia, dostarczającej wprawnych i dyskretnych raportów z Mystery Shopping, które pomagają polepszyć jakość obsługi klienta i zwiększyć wydajność. Czytaj też www.secretclient.com/badania-satysfakcji-klientow.html.

Mystery Shopping to odpowiedzialne zajęcie opierające się na wzajemnym zaufaniu. Od użytkowników oczekuje się , oprócz rozciągniętego zmysłu uwagi i wrażliwości na składniki, także uczciwości i solidności w działaniu.