Czym jest odprawa celna w porcie lotniczym i jak się do niej dobrze przygotować?

Pierwsza w życiu podróż lotnicza to wyjątkowo stresujące doświadczenie. Kadra terminali chętnie podpowie jak pasażerom przejść przez odprawę oraz rozwieje wszelkie obawy. Blisko 20 mln podróżnych skorzystało w 2014 roku z usług rodzimych terminali. Transport lotniczy w Polsce to nie tylko podróże międzynarodowe, ale też połączenia pomiędzy większymi miastami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na rodzaj rejsu, każdy podróżujący jest zobowiązany przejść takie same etapy procedury. Odprawa celna to najistotniejszy punkt przygotowań do podróży. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie pracuje ponad sto punktów do odprawy. Na terenie terminala umieszczone są tablice informacyjne. Można znaleźć na nich informację, do jakich stanowisk muszą się kierować pasażerowie poszczególnych firm albo lotów. Wiadomości udzielą też stanowiska informacyjne. Infolinie telefoniczne działają 24 h na dobę – .

W czasie odprawy celnej, kadra portu lotniczego kontroluje papiery podróżującego – jego paszport i opcjonalnie wizę, jeżeli jest konieczna plus bilet albo potwierdzenie zarezerwowania miejsca na pokładzie. Podróżujący otrzymuje kartę pokładową oraz potwierdzenie nadania torby.

Kliknij bez obaw ten link a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa) opublikowano bardzo intrygujące materiały. One również są pasjonujące.

Karta pokładowa to zasadniczy dokument, który umożliwi wejście na pokład samolotu. Przed odlotem, podróżny może jeszcze skorzystać z dodatkowej korzyści – kupić coś w części bezcłowej.

Transport lotniczy wyjątkowo energicznie rozwija się w całej Unii Europejskiej. Także nasz kraj ma się czym poszczycić. Powstają nowe połączenia i terminale, a polski transport opony do wózka widłowego lotniczy co roku zwiększa się aż o 15 proc. Pierwszy rejs to naturalnie stresujące przeżycie, ale warto pamiętać, że odprawa celna prowadzona jest sprawnie, a zespół portu chętnie odpowie na wszelkie pytania. Informacje wyświetlane są na tablicach, a w wypadku wątpliwości śmiało można dzwonić na numer infolinii. Szczegółowe dane można także znaleźć na stronie internetowej lotniska, z którego planujemy skorzystać.