Czym jest regeneracja tylnej belki?

Belka skrętna – rozwiązanie typowe dla większej części francuskich czterokołowców – ma dużo zalet, lecz również wady, które dopadają kolejnych użytkowników tych wozów: jeżeli się jeszcze nie popsuła, to na pewno się popsuje i to z fatalnym skutkiem dla kieszeni posiadacza.

grafika

Autor: XTRAICE Ecological ice
Źródło: http://www.flickr.com
firmy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja tylnej belki berlingo

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba że eksploatator pozwoli się przekonać, by ją naprawić, zanim belka zepsuje się naprawdę. Kluczową zaletą belki podatnej skrętnie tak naprawdę jest jej płaska budowa, a nie jej przymioty jezdne. Dzięki niej da się zrobić płaski bagażnik, a w razie usterki całe zawieszenie łatwo wyjmuje się i naprawia. Rutynowa wymiana łożysk jest to niedrogi sposób na długi żywot zawieszenia.http://anplast.pl/produkty/wentylacja-dachu/kominki-wentylacyjne,2,9457 (http://anplast.pl/produkty/wentylacja-dachu/kominki-wentylacyjne,2,9457)Najsłabszy punkt belki skrętnej to łożyska igiełkowe, na jakich oparty jest sworzeń wahacza. Pierwsze stadium zużycia łożysk nie daje prawie żadnych objawów, jakie mógłby odnotować kierowca. Po umieszczeniu auta na podnośniku można natomiast wyczuć mały luz na kole – i jeżeli tak – to jest to już najwyższy czas na reperację, jeżeli nie pragniemy wydać fortuny. Wówczas wystarczy rozmontować belkę, i wymienić łożyska. Jeśli nie wymienimy łożysk na czas, popsują się sworznie wahaczy. Jeśli jednak przegapiliśmy moment początkowego zużycia łożysk, ich pozostałości zaczynają szorować o sworzeń. Niszczą go ekspresowo. Objawy to popiskiwanie a także chrobotanie z okolic tylnego zawieszenia. Kiedy feler pogłębia się, oznaki stają się czytelne i już trudno ich nie odnotować. Auto zaczyna się źle prowadzić, odpowiada nerwowo na delikatne skręty kierownicy, a z okolic tylnego zawieszenia dochodzą dobitne hałasy.

Belkę najlepiej byłoby podmienić na nowiuteńką, ale najczęściej możemy ją zregenerować.

Ciągle masz duże problemy z wyszukaniem dobrej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie zawiodą.

Możemy w ten sposób sporo zaoszczędzić, gdyż regeneracja tylnej belki Berlingo nie jest bardzo kosztowna.