Czym jest reklama outdoorowa? Czy powinniśmy ją wykorzystywać? Jakie mamy typy tego typu reklamy?

Rodzaje marketingu, który możemy spotkać w sumie w każdym miejscu, czyli po wyjściu z domu albo miejsca pracy, jest outdoor, czyli reklama zewnętrzna. Wśród najczęściej używanych jesteśmy w stanie spotkać wiele rodzajów, jak plakaty, billboardy czy telebimy. Chociaż dotarcie do klienta przy pomocy wizualnego środka przekazu jest bardzo skuteczne, to niektórzy są zdania, iż taki typ reklamy może zaśmiecać centrum miasta.

reklama outdoor

Autor: David Barrie
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama outdoorowa, nazywana jest również out-of-home, razem z rozwojem technologii jest kojarzona z wielkoformatowymi nośnikami, które są umieszczane w centrach miast.Przeznaczona jest najbardziej często do osób, które załatwiają sprawy w mieście, a jej celem nie jest przekazanie jak największej ilości informacji, ale zwrócenie uwagi na dany produkt. Obejmuje naprawdę szeroki zakres dostępnych form, czyli zaczynając od standardowych plakatów po sieć telebimów takie jak np: . Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się reklamy zewnętrzne zlokalizowane na budynkach, przystankach lub środkach komunikacji miejskiej, przykładowo na autobusach czy tramwajach. Takie reklamy zdecydowanie kojarzą się ze aktualnym miejskim krajobrazem, są jego częścią. Efektywność outdooru będzie zapewniona, jak wizualizacja będzie miała jak najmniejszą ilość słów, natomiast skupiona będzie na elementach plastycznych. Dość często wystarczy nawet zamieszczenie chociażby jednego słowa, może to być nazwa firmy. Bardziej istotne są ciekawie zaprezentowane obrazy, żeby marka mogła być zapamiętana.

billboardy

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com

Co istotne, przygotowywanie zewnętrznej kampanii reklamowej to nie może być przypadek, ale wszystko musi wynikać z doskonale przemyślanych decyzji, stąd więc warto poświęcić przygotowanie tego typu kampanii właściwej firmie, jak billboard Radom tzn: kliknij aby poznać więcej szczegółów. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na hasła reklamowe, nie zaś na sam wygląd, gdyż reklama tego typu działa na ludzi, jacy szybko się przemieszczają. Osoba, jaka prędko przemierza ulice jedynie na krótki moment zwróci uwagę na dany element reklamowy, musi być więc idealnie przygotowany, wtedy będzie skuteczny. W przeciwnej sytuacji nasza reklamowa może mieć problem, żeby była zauważona, a co dopiero zapamiętana.

Czy masz chęć bardziej przestudiować opisywany na tej stronie problem? Jeżeli tak, bez grymaszenia kliknij tu, by przeczytać więcej nowości (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-bytowe/).

Tego rodzaju reklama tylko działa jak może zapaść w pamięć, powinniśmy więc postarać się z całych sił, aby tak właśnie się stało.