Czym lekarze kierują się przy wyborze supernowoczesnych sterylizatorów do swojego gabinetu

Gdy dzisiaj nawet niedokładnie przeczytamy paragrafy i ustępy, w których prawodawca określił niepobłażliwe zapisy odnośnie warunków, jakie mają panować w fabrykach wytwarzających żywność albo gabinetach stomatologicznych, to równocześnie zastanawiamy się, jak dawniej radzono sobie z utrzymaniem właściwego poziomu higieny.

Do dyspozycji ówcześni chirurdzy mieli wrzącą wodę, ewentualnie jodynę albo inne substancje. Z kolei nowoczesne pracownie, gdzie sterylizuje się narzędzia stomatologiczne są fantastycznie wyposażone.

Posiadacze gabinetów lekarskich nie muszą wcale martwić się o stan czystości pęset czy lancetów. Personel oddelegowany do tych zadań jest zobowiązany do bieżącej sterylizacji takich narzędzi, a część pomniejszego sprzętu (np. strzykawki) jest po prostu jednorazowa. Trzeba jedynie, tuż przed zapisaniem pierwszego pacjenta, nabyć dobrej jakości sterylizator parowy. Sprawdźmy więc, co dla lekarzy jest najistotniejszym kryterium w trakcie dokonywania zakupu konkretnego modelu.Pierwszym, chociaż nierzadko niedocenianym aspektem pozostaje bezpieczeństwo. Chodzi w tym miejscu nade wszystko o techników sterylizacji medycznej, którzy obsługują autoklawy.

dentysta w pracy

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest zatem to, czy takie maszyny mają określone certyfikaty oraz zabezpieczenia, które chronią pracowników obsługi przed poparzeniami. Przed kupnem sterylizatora warto dobrze zastanowić się, jaki model okaże się najlepszy dla konkretnej placówki – nazbyt duże sprzęty nie będą potrzebne w niewielkich przychodniach, ale raczej w szpitalach. Z kolei oszczędni właściciele gabinetów zapewne zweryfikują wszystkie parametry, aby kupić sterylizator parowy, który wykorzystuje małe ilości wody bądź energii. Dla bardziej kapryśnych liczy się również liczba programów bądź długość ich trwania.

Autoklaw to urządzenie, które kupuje się raz na co najmniej kilkadziesiąt lat. Warto zatem starannie przemyśleć własne wybory. A zwolennicy najnowszych rozwiązań wybiorą euroklav docenianej niemieckiej firmy. Wytwarzana w nim para doskonale sterylizuje wszystkie narzędzia, które po zakończeniu procesu dezynfekcji są gotowe do użytku (portal Obsługa maszyny wózki widłowe sprzedaż jest niezwykle intuicyjna, więc nawet świeżo zatrudniony pracownik nie będzie miał problemów z jej uruchomieniem. Poza tym praktyczny i spory wyświetlacz pozwala nadzorować kolejne etapy procesu dezynfekowania, a sygnały ostrzegawcze informują o wszystkich nieprawidłowościach.