Czym musi się wyróżniać dobry euroklav? Co powinien posiadać, ażeby spełniał swoją najbardziej istotną rolę?

Właściwy euroklav powinien cechować się określonymi właściwościami. Na przykład, proces sterylizacji powinien być poprzedzony głęboką próżnią początkową, która ma na celu odpowiednie usunięcie powietrza. Co istotne, penetracja pary w takich warunkach jest niezwykle dokładna więc zagwarantowana jest znaczna skuteczność sterylizacji. Co jeszcze warto wiedzieć?

autoklaw typu vintage

Autor: Spring Dew
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie próżni w końcowej fazie procesu zapewnia najbardziej korzystne wysuszenie sterylizowanego wsadu w bardzo krótkim czasie. Dzięki dodatkowo zastosowanej próżni początkowej można skrócić czas całego procesu gwarantując jałowość wsadu plus jego dokładne osuszenie.

Jeśli absorbują Cię opisywane w tym artykule tematy i masz chęć poczytać większą ilość informacji na taki temat – wejdź tutaj (https://merservice.pl/praca-tajemniczego-klienta/)!

Właściwy euroklav powinien być też jak najbardziej bezpieczny. Najlepiej jak drzwi komory są otwierane i zamykane przy pomocy poręcznego uchwytu. To powoduje, iż mechanizm pracuje bardzo płynnie, co powoduje, że obsługa nie nastręcza najmniejszych trudności.

Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji euroklav natychmiastowo rygluje drzwi, co zabezpiecza komorę przed niepowołaną dehermetyzacją. Właściwy euroklav powinien mieć szybki program w celu sterylizacji instrumentarium do natychmiastowego użytku. Najlepiej, jak po uaktywnieniu podgrzewacza wstępnego realna była sterylizacja nieopakowanych instrumentów w okresie około 15 minut. Najbardziej zaawansowany euroklav musi dysponować 4 programami sterylizacyjnymi i dwoma programem testowymi.

Bardzo dobrze, żeby były inne dodatki, jak szybkie programy do sterylizacji opakowanych oraz nieopakowanych instrumentów oraz program ochronny dla delikatnej sterylizacji dla instrumentów, zwłaszcza tych reagujących na temperaturę sto dwadzieścia stopni Celsjusza. Ważna jest także kwestia zużycia wody. Powinien być system jednorazowego zużycia wody, co znaczy, że zużyta woda nie będzie po raz kolejny używana, lecz błyskawicznie usuwana. Jednak, staranne przygotowanie instrumentów do sterylizacji sprawi, iż nie pozostaną na nich żadne pozostałości środków czyszczących, jakie byłyby w stanie dostać się do euroklavu.

autoklaw starszej generacji

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej sytuacji, istnieje możliwość bezpiecznego użycia tej samej wody, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach wody.

Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to do zweryfikowania mamy następne opisy na stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

Jednocześnie, niezwykle istotne jest suszenie, co od lat mówią bakteriolodzy. Sprawa ta nawet zyskała uznanie w grupie zajmującej się tworzeniem normy. Przykładowo, dla euroklawów klasy S stawia się najbardziej poważne kryteria. To oznacza, że wilgotność końcowa instrumentów musi być mniejsza od 0,2% tekstyliów od 1,0%.