Czym różnią się toalety domowe od tych w dużych marketach jeżeli będzie chodzić o rodzaj wyposażenia.

Toalety w najróżniejszych sklepach, biurach czy urzędach są nieco inaczej projektowane niż te w domach. Oczywiście mają one wszystko, co potrzeba, to znaczy umywalki oraz muszle klozetowe|muszle klozetowe oraz umywalki, jednak analogie będą się na tym kończyć.

toaleta publiczna

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze ubikacje tego typu są dużo większe, wynika to głównie z tego, że przeznaczone są dla znacznie większej liczby osób, niż kilka osób w domu. W dużych centrach handlowych takich ubikacji może być nawet ponad dziesięć, a i tak czasami będzie w nich naprawdę tłoczno. Kolejną różnicą będzie oddzielenie części z ubikacjami od części, w jakiej będzie się myć. W tej pierwszej części wszystkie ubikacje rozlokowane są w oddzielnych boksach, zamykanych od wewnątrz. Na szczęście aktualnie nie będzie żadnego problemu z papierem toaletowym, więc najczęściej można wchodzić do środka bez większego sprawdzania. Niekiedy będą również miały zamontowane na drzwiach nieduże haczyki, które bardzo się przydają w zimie lub do odwieszenia torebki, a niekiedy można nawet spotkać specjalne wieszaki na kaski.
Za to jeżeli chodzi o drugą część, to tutaj wyposażenie toalet również będzie się składać z paru specyficznych elementów – Oczywiście podstawą są tutaj umywalki, zależnie od rozmiaru ubikacji i lokalizacji również może ich być kilka.

Coraz częściej będą one wyposażone w automatyczne baterie, lub chociaż w mechanizmy odcinające jej dopływ po określonym czasie. Nad umywalkami umieszczane są lustra, w sumie pojawiają się one we wszystkich łazienkach bez względu na miejsce. Natomiast w łazienkach w obiektach zupełnie inaczej rozwiązana została sprawa wycierania rąk po myciu. W miejsce materiałowych ręczników stosowane są przeważnie dwa rozwiązania. Pierwszym z nich są zwykłe ręczniki z papieru, albo po prostu powieszone w pojemniku, z możliwością oderwania dowolnej długości, albo wykorzystujące podajnik ręczników, jaki dozuje po jednym listku, warto zobaczyć: najlepsze podajniki ręczników.

Wciągnął Cię ten artykuł? Więc zaloguj się na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć także świeże wątki, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Drugie rozwiązanie, to najróżniejsze suszarki, jakie za pomocą gorącego strumienia powietrza mogą przez parę sekund całkowicie wysuszyć dłonie.