Czym się kierować przy zlecaniu szkolenia firmie oferującej prelekcje z zakresu obsługi klienta?

Współcześnie na rynku rządzi bardzo duża konkurencja. Bez liku firm rywalizuje o klienta, bo każdy kontrahent jest obecnie na wagę złota. Nie jest tajemnicą, że zadowolony kontrahent przyprowadzi trzech kolejnych konsumentów. A niezadowolony kontrahent zabierze firmie 7 nabywców.

Dzięki wiarygodnej bazie klientów interes może się rozwijać i być dochodowym. Tak więc każdy kupujący jest wielkim aktywem przedsiębiorstwa, obok jej pracowników. Dlatego kardynalnym aspektem przetrwania danej firmy i jej rozwoju, jest zadbanie o to, by konsumenci byli zadowoleni. Jednak ilość firm oferujących takie szkolenia jest bardzo okazała. Wpisując w wyszukiwarce frazę „szkolenia komunikacja” można natrafić wiele ofert. Czym się więc inspirować, przy wyborze firmy szkoleniowej? Oto kilka wskazówek – szkolenie komunikacja).

Uczniowie

Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dokonamy wyboru przedsiębiorstwa, należy poznać jej opinie. Zadowoleni kontrahenci są zawsze najlepszą wizytówką każdego biznesu. Jeżeli dane przedsiębiorstwo ma wielu zadowolonych użytkowników, to raczej można jej uwierzyć. Następnym kryterium jest to, kto organizuje szkolenia. Jeżeli instruktorzy, którzy będą szkolili nasz personel posiadają sukcesy i wykształcenie w konkretnej dziedzinie, to można po nich sięgnąć. Istotne jest także to, by dana firma szkoleniowa wdrażała standardy z rynku amerykańskiego. Należałoby się wzorować na Amerykanach, ponieważ oni od wielu lat wytyczają najwyższe standardy w dziedzinie sprzedaży i obsługi klientów. Złe standardy mogą biznes wiele kosztować, ponieważ utraci klientów. A gdy utraci nabywców, to wówczas odpłynie z firmy gotówka (lombard warszawa) i pojawi się zagrożenie plajty.

Należałoby także zapoznać się przy wyborze firmy szkoleniowej z jej programem szkolenia. Trzeba poznać cele, jakie wytycza dana firma. Porządne szkolenie powinno posiadać w zasadzie 2 cechy. Z jednej strony musi budować dobrą opinię o przedsiębiorstwie w oczach konsumentów. A kolejnym warunkiem rzetelnego szkolenia jest to, ażeby zapewniało najlepszą obsługę klientom. Zadowolony klient nie tylko będzie zachwalał naszą firmę, ale także sam wróci po kolejne wyroby. Dobre szkolenie musi nie tylko uczyć pracowników wiedzy teoretycznej, lecz też mieć w programie ćwiczenia praktyczne (Future Skills – biznesowe szkolenia).