Czyszczenie to często udręka dla domowników

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i chcesz, aby w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego męża, jego wyssanego z mlekiem matki myślenia, iż nic w domu w zakresie sprzątania nie musi robić. Wystarczy, iż wróci z pracy, położy się na kanapie i włączy telewizor. Od czasu do czasu do tego weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo zdajesz sobie sprawę, iż przecież wrócił z pracy, ale chciałabyś, żeby chociaż w sobotę trochę ci pomagał z porządkami…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, wiesz, iż to mało realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś nawet dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – chłonne ręczniki papierowe), lecz on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, by, chociaż wykonywał jak najprostsze sprzątania ręczne, czyli, jak coś wylał niech weźmie ręcznik papierowy i to powyciera, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale skrobać, ale był to epizod, który miał miejsce kiedyś.

Masz świadomość, iż metamorfoza twojego partnera ze zwykłego, nic nie pomagającego w domu gościa na usłużnego, pomocnego męża jest mało realna, dlatego już nawet nie tracisz czasu by tłumaczyć. Rozumiesz, że twój partner wywodzi się z normanej polskiej rodziny, gdzie mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a kobiety biegały ze ścierkami. Pojmujesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli sami bracia i wszyscy po sobie, tak samo, jak ich ojciec siedzieli i dumali nad piwem po pracy, w momencie, kiedy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego choćby powodu odmiana tego typu nawyków jest trudna i mało prawdopodobna, lecz jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie będziesz już wykonywać, gdyż szkodzą twojemu zdrowiu. Dlaczego bowiem musisz przesuwać wielkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: trwałe skrobaczki. Jeśli wciąż nie zamierza nic robić zagroź mu, iż kolejny tego typu wysiłek może się dla ciebie źle skończyć.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość danych na prezentowany temat – znakomicie się składa, gdyż jest już pełna informacja (https://ekspert-plock.pl/oferta/podatkowa-ksiega-przychodow-i-rozchodow/), którą można zobaczyć tu.

Powiedz, iż udasz do specjalisty i faktycznie, jeżeli nie da temu wiary, uczyń to. Pokaż mu, iż jesteś w takim wieku, że potrzebujesz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się faktycznie partnerem, a nie niefrasobliwym dzieckiem rozwalonym na kanapie.