Deklarację Intrastat mają obowiązek wypełnić jedynie ci przedsiębiorcy, którzy przekroczą odpowiednie statystyczne progi

Jeśli posiadamy firmę, która trudni się handlem z państwami członkowskimi UE, to musimy składać deklarację Intrastat. Jest to rozwiązanie, które zbiera dane statystyczne na temat transportu produktów we wspólnocie.

drukarki

Autor: Cambodia4kids.org Beth Kanter
Źródło: http://www.flickr.com
Zgłoszenia Intrastat musimy dokonywać co miesiąc, jeśli przekroczymy określony próg ustalony przez prawo. Należy owego terminu przestrzegać, gdyż najmniejsze opóźnienie będzie wiązało się z sankcjami pieniężnymi kompletna oferta na . Trzeba powiedzieć, że zgłoszenia Intrastat możemy dokonać wyłącznie drogą elektroniczną. jeśli chcemy zrobić to analogowo, to musimy posiadać specjalne zezwolenie, które niesłychanie trudno zdobyć. Trzeba więc monitorować obrót, by wiedzieć, kiedy osiągniemy odpowiedni próg i będziemy zmuszeni złożyć formularze.
Wszystkie wymagane informacje odnośnie wypełniania oraz zgłaszania formularzy odnajdziemy na stronie Ministerstwa Finansów. Jeśli nie wiemy, jakie aktualnie obowiązują progi, to właśnie tam trzeba szukać zgłoszenie intrastat. Na witrynie Statystycznego znajdziemy również wzory formularzy: deklaracja Intrastat przywóz oraz wywóz. Ministerstwo udostępniło też darmowy program, który generuje formularze Intrastat w wymaganym formacie. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, znacznie usprawniające pozałatwianie tej kwestii. deklaracja eac – więcej:-> jeszcze więcej – Intrastat przywóz i wywóz musi być złożona oddzielnie.

Dobrze będzie o tym pamiętać oraz załatwić wszystko w terminie, by oszczędzić sobie nieprzyjemności ze strony urzędników.
Obowiązujące progi zmieniają się co roku.

Kliknij bez obaw tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://www.krematoriumgloria.pl/) przedstawiono niezwykle interesujące informacje. One też są dające do myślenia.

Trzeba zatem sprawdzać rozporządzenia, żeby wiedzieć czy powinniśmy już zrobić zgłoszenie czy jednak nie.