Dlaczego elektrownia gazowa jest dzisiaj tak bardzo popularna? Jakie posiada najbardziej ważne zalety? O jakich kwestiach warto wiedzieć?

Elektrownie gazowe – jak sama nazwa wskazuje – w trakcie swojego funkcjonowania wykorzystują paliwo w postaci gazu ziemnego. Do najbardziej istotnych elementów tego typu elektrowni faktycznie warto zaliczyć komorę spalania, która jest odpowiedzialna za spalanie paliwa a także turbinę gazową, do jakiej dostarczane są spaliny, które zostały rozgrzane do dość wysokiej temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie?

firma - wizja

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Elektrownia gazowa ma też wytwornicę pary, jaka jest wymiennikiem ciepła jaka wytwarza parę, turbinę parową która wykorzystuje energię cieplną pary wodnej, aby wytworzyć energię mechaniczną a także skraplacz, który zamienia parę wodną w wodę. Co więcej, jest także chłodnia (zapoznaj się z ofertą montaż chłodni warszawa) wentylatorowa albo kominowa, służy do schłodzenia wody w przemyśle oraz generator, jaki przetwarza energię mechaniczną na elektryczną. Elektrownia gazowe oraz powstająca tam energia gazowa mają z pewnością większą ilość zalet niż zwykłe elektrownie cieplne, jakie są zasilane węglem brunatnym lub kamiennym.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis kursy wizażu wrocław, a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą ciekawe.

Więcej ciekawostek znajdziesz pod linkiem .

Kuchenka gazowa

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej ważną zaletą stosowania gazu jako paliwa w elektrowniach jest to, że podczas procesu spalania nie tworzy się wiele szkodliwych związków, zaś ich emisja jest znacząco ograniczona. Wykorzystywany w elektrowniach gaz jest identyczny jak ten, jaki każdy wykorzystuje w swoim domu, chociażby do podgrzania wody na kuchence gazowej. Wiadomym jest więc, że w wyniku procesu tworzenia energii w elektrowniach gazowych nie wytwarzają się szkodliwe związki jak tlen siarki, natomiast bardzo zmniejszona jest ilość dwutlenku węgla oraz tlenków azotu, które są niedobre dla zdrowia człowieka przy bardziej dużych stężeniach. Zaletami jest także bardziej znaczna ekologiczność, bo podczas wytwarzania energii do środowiska nie jest emitowany popiół, sadza lub chmury dymu.Nie zadziwia więc, iż aktualnie gaz ziemny jest uznawany za bardzo czyste paliwo kopalne wykorzystywane przez człowieka- przeczytaj tutaj. Elektrownie gazowe posiadają również inną przewagę: jesteśmy w stanie je o wiele bardziej tanio i szybciej zbudować, niż inne elektrownie, co już obecnie przekłada się na ich większą popularność. Szybsza budowa elektrowni tego typu i bardziej małe zapotrzebowanie na powierzchnię wynika chociażby z tego faktu, iż elektrownia gazowa nie potrzebuje, ażeby budować specjalne zbiorniki na gaz, bo gaz jest na bieżąco gwarantowany przez zewnętrznego kontrahenta.