Dopuszczalne sposoby na to żeby się pozbyć samochodowego wraku, procedury jakie się wiążą z oddaniem na auto-złom.

Nowym autem, wprost z fabryki można spokojnie pojeździć przynajmniej kilkanaście sezonów. Oczywiście przy założeniu, że się będzie o pojazd odpowiednio dbało, czego przykładem są kilkudziesięcioletnie staruszki na żółtych blachach. W dużej części przypadków samochód bez problemów te kilkanaście lat przejedzie, lecz w pewnej chwili właściciel dochodzi do momentu, kiedy wartość jego jest tak mała, że należy mocno przemyśleć sensowność dalszych napraw.

auta do złomowania

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie będzie przy stłuczkach i wypadkach, nawet niewielkie na pierwszy rzut oka uszkodzenia niosą niekiedy za sobą takie koszty, że nie będzie się opłacało bawić w naprawę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak samochodu się pozbyć, a tu będzie kilka możliwości. Niektórzy zapewne pomyślą o pojechaniu samochodem w głąb lasu i porzucenie go tam, ale nie jest to prawnie dopuszczalne i może grozić surowymi karami. Można również zacząć szukać na pojazd kupca i go sprzedać, a trzecim praktycznym wyjściem będzie auto (czytaj też pompka nożna sklep online) złom Krosno, w którym zwyczajnie stare auto będzie zezłomowane.

Tak naprawdę oddanie uszkodzonego lub starego pojazdu na auto (zobacz także skup aut za gotówkę Wrocław) złom Warszawa to jedyna legalna droga do tego, aby legalnie wycofać pojazd z użytku, a tym samym przestać opłacać za niego wymagane ubezpieczenie OC. Sama procedura takiego złomowania nie jest trudna i skomplikowana, zwłaszcza że z reguły firmy zajmujące się usługami tego typu same podjeżdżają po kupowane wraki.

Po załadunku na lawetę i zawiezieniu na auto złom należy jeszcze wypełnić formalności, tu niezbędny jest rejestracyjny dowód oraz dokument tożsamości właściciela. Jeżeli nie będzie żadnych problemów, to kasacja pojazdów Gdańsk powinna być załatwiona w ciągu kilku godzin, a później były już właściciel będzie się musiał jeszcze udać do odpowiedniego urzędu i w nim wyrejestrować pojazd. W przypadku złomowania pojazdu często będzie można jeszcze nieco na tym zarobić, firmy tym się zajmujące płacą za oddawane wraki pojazdów nawet po kilkaset złotych za każdy.