Dopuszczalne sposoby na to żeby się pozbyć samochodowego wraku, procedury jakie się wiążą z oddaniem na auto-złom.

Nowym autem, wprost z fabryki można spokojnie pojeździć przynajmniej kilkanaście sezonów. Oczywiście przy założeniu, że się będzie o pojazd odpowiednio dbało, czego przykładem są kilkudziesięcioletnie staruszki na żółtych blachach. W dużej części przypadków samochód bez problemów te kilkanaście lat przejedzie, lecz w pewnej chwili właściciel dochodzi do momentu, kiedy wartość jego jest tak mała, że należy mocno przemyśleć sensowność dalszych napraw.

auta do złomowania

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie będzie przy stłuczkach i wypadkach, nawet niewielkie na pierwszy rzut oka uszkodzenia niosą niekiedy za sobą takie koszty, że nie będzie się opłacało bawić w naprawę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak samochodu się pozbyć, a tu będzie kilka możliwości.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na podobny temat? Zachęcamy więc do przelogowania się do kolejnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Niektórzy zapewne pomyślą o pojechaniu samochodem w głąb lasu i porzucenie go tam, ale nie jest to prawnie dopuszczalne i może grozić surowymi karami. Można również zacząć szukać na pojazd kupca i go sprzedać, a trzecim praktycznym wyjściem będzie auto złom Krosno, w którym zwyczajnie stare auto będzie zezłomowane.

Tak naprawdę oddanie uszkodzonego lub starego pojazdu na auto złom Warszawa to jedyna legalna droga do tego, aby legalnie wycofać pojazd z użytku, a tym samym przestać opłacać za niego wymagane ubezpieczenie OC. Sama procedura takiego złomowania nie jest trudna i skomplikowana, zwłaszcza że z reguły firmy zajmujące się usługami tego typu same podjeżdżają po kupowane wraki.

Po załadunku na lawetę i zawiezieniu na auto złom należy jeszcze wypełnić formalności, tu niezbędny jest rejestracyjny dowód oraz dokument tożsamości właściciela. Jeżeli nie będzie żadnych problemów, to kasacja pojazdów Gdańsk powinna być załatwiona w ciągu kilku godzin, a później były już właściciel będzie się musiał jeszcze udać do odpowiedniego urzędu i w nim wyrejestrować pojazd. W przypadku złomowania pojazdu często będzie można jeszcze nieco na tym zarobić, firmy tym się zajmujące płacą za oddawane wraki pojazdów nawet po kilkaset złotych za każdy.