Druki akcydensowe w ofercie zakładów drukarskich na terenie Wrocławia

Drukarnie we Wrocławiu posiadają rozbudowany wachlarz wykonywanych prac. Gromadzi się w w nich nie tylko drukowanie, ale także oprawianie. Nierzadko introligatornia jest częścią drukarni lub na odwrót. Ta współpraca jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna dla obu firm. Zapoznając się z ofertą widzimy nie tylko znane zlecenia, jak druk książek, czasopism czy plakatów, lecz także m.in. akcydensów. Czym jednak są druki akcydensowe i gdzie się je stosuje?

Drukarnia Kid logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Druki akcydensowe to drobne publikacje okolicznościowe. Są one zazwyczaj jednoarkuszowe. Mogą pełnić funkcje reklamowe. drukiem akcydensowym nie jest książka czy gazeta. Druki akcydensowe to np.: wszelkie ulotki, plakaty, kalendarze, dyplomy, kwestionariusze, zaproszenia (w tym też na ślub), materiały branżowe, bilety czy też legitymacje.

Druki akcydensowe wykonują również zakłady introligatorskie, gdyż zaliczamy do nich obwoluty i oprawy książek. Warto jednak wspomnieć, że współcześnie zakłady drukarskie oprócz swoich tradycyjnych zadań, zajmują się również innymi i w ich ofercie znajdziemy m.in.: wszelakie karty plastikowe, czyli druk kart kredytowych wraz z listami do nich załączanymi, kart SIM oraz podarunkowych. W ofertach znajdują się także albumy fotograficzne stworzone przez zamawiających, wydruk zdjęć czy stworzenie portretu ze zdjęcia. Poza tym coraz bardziej rozpowszechnioną praktyką jest wykonywanie usług kserograficznych oraz drukowanie rozpraw naukowych wraz z oprawą.

Jak pokazuje powyższy opis, drukarnie i introligatornie we Wrocławiu oferują naprawdę niesamowicie duży zakres wykonywanych usług.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy fakt (https://www.tuv.com/poland/pl/) – tam znajdziesz masę interesujących artykułów i wątków. Nie czekaj tylko klikaj!

Zleceniodawcą może zostać nie tylko wydawca książek czy periodyków, lecz także niejedna firma posiadające zapotrzebowanie na różne rodzaje druków, instytucje korzystające z formularzy, afiszów, jak również zwykły człowiek, który musi skorzystać z oferowanych prac, np. drukując zaproszenia na ślub. Krótko mówiąc, wszyscy znajdą coś dla siebie, ponieważ oferta jest każdego dnia coraz większa i lepiej przystosowana dla wszystkich typów użytkowników.