Filologia – czy jest to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas za pewne przypomina sobie, kiedy w czasie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu – co z dalszą edukacją? Kończymy ją i idziemy do pracy? A może rozpoczynamy studia akademickie? Jeżeli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezlitosny, najwięcej propozycji odszukają dla siebie absolwenci kierunków technicznych, które przypadły do gustu tylko garstce osób. Jednak jest nadzieja również dla pozostałych – fakultety filologiczne.

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli uczenie się języka obcego, nie sprawia ci żadnych kłopotów, jest to przedmiot idealny dla ciebie. Bowiem nie tylko zyskasz niezwykle pożądaną cechę – biegłe posługiwanie się innym językiem niż rodzimy – ale także będziesz miał pewny zawód.

Jeżeli masz zamiar wyciągnąć więcej na ów temat, zapewne zda się tu bieżąca publikacja (https://procleaner.pl/). Zapraszamy na naszą stronę, tam rozszerzysz swe kwalifikacje.

Szczególnie jeżeli skończysz specjalizację translatorską. Otrzymasz wtedy sporo propozycji pracy, proponujących tłumaczenia finansowe, notarialne, translacje umów i sporo różnych: . W licznych sektorach będą potrzebne twoje umiejętności, bowiem gospodarka coraz bardziej się rozwija, co wymaga współpracy z kręgami osób porozumiewającymi w innym języku. Możesz również wybrać specjalizację pedagogiczną, jeśli pragniesz dzielić się swoją mądrością z innymi. Jeżeli chodzi o wybór filologii, mamy wiele alternatyw. Język angielski jest najczęściej używany w sektorze europejskiej gospodarki, lecz jest także najmodniejszy, z tego powodu będziesz miał znaczną konkurencję na rynku pracy. Masz szansę wybrać coś mocniej nietypowego, jak rosyjski, francuski a może nawet japoński? Na polskim rynku przez minione piętnaście lat powstało sporo korporacji z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w którejś z nich znaleźć pracę, robić tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

tłumaczenia finansowe

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Co ambitniejsi studenci, podejmują się studiowania dwóch kierunków, często zbliżonych – filologia angielska plus niderlandzka, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam niezwykle ułatwić późniejsze odszukanie pracy. Jeżeli jesteś miłośnikiem literatury, możesz poszukać pracy w wydawnictwie i robić tłumaczenia ostatnich publikacji. Rynek pracy w Polsce jest niegościnnym miejscem dla młodych ludzi. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem socjalnym, należy znać języki obce. Powstaje coraz to więcej firm z zagranicznym kapitałem, które doceniają sumienność naszych rodaków, tworzą kolejne miejsca pracy. Znając język obcy, możesz sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.