Garderoba – jego wybór powinien być uzależniony od sytuacji

O tym, jak niezwykle istotne jest, aby umieć dobrać strój do każdej sytuacji, nie trzeba na pewno nikogo przekonywać. Przecież od dawna wiadomo, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas wyrabia sobie jakąś opinię na temat spotkanych w różnych sytuacjach osób. Jednocześnie każdy z nas sam jest na co dzień oceniany – przez kolegów, współpracowników, nauczycieli, bliskich, przez potencjalne sympatie. A w związku z tym, jakie podejście mają do nas inni, wiele może zależeć.

lee

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem na przykład bywa tak, że ktoś planuje powierzyć nam jakieś ważne zadanie, mające istotny wpływ na naszą późniejszą karierę. Okazać się może jednak, że nie sprawiamy jego zdaniem wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to dostaje do realizacji kolega z biurka obok.

Jeżeli intryguje Cię omawiany tekst, to bez ociągania kliknij tutaj i przeczytaj oprócz tego inny równie pasjonujący news skuteczne pozycjonowanie strony.

Nie mówiąc już nawet o randkach, na jakich przecież wciąż jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś zapewne, by miłość twojego życia przeszła obok ciebie mimochodem, bo założyłeś mało eleganckie spodnie męskie lee? W jeansach nie ma oczywiście nic złego. Nawet hip hop ubrania są w niektórych sytuacjach odpowiednie, sprawdź: polecane ubrania hip hop. Pamiętajmy jednakże, że to na co mogą sobie pozwolić dzieci, czy nastoletnie osoby, nie przystoi już dorosłym osobom. Każdy z nas ma jakiś swój styl, jakieś swoje upodobania związane ze strojem. I to je należy brać pod uwagę.

Zaciekawił Cię temat tego materiału? Koniecznie sprawdź opracowanie (http://tombet.com.pl/), tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę trzeba to zobaczyć.

Czasem jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatny moment w życiu, a w tym bardziej oficjalnym pójść na kompromis.

bluza z kapturem

Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, gdy lepiej być ostrożnym w kwestii ubrań, to chociażby nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie mamy jeśli o to chodzi zupełny luz. Wówczas nie zostaje nam nic jak tylko się cieszyć. W wielu przedsiębiorstwach obowiązuje natomiast dress code. Polega on z reguły na tym, że zakazane jest zakładanie luźniejszych ubrań, takich jak na przykład koszulki odsłaniające ramiona czy krótkie spodenki. Jest to istotne zwłaszcza jeśli chodzi o osoby, które pracują na bieżąco z klientami. Wówczas nie reprezentują one już przecież jedynie samych siebie, ale całą firmę. Na pocieszenie jednak warto dodać, że po pracy możemy swobodnie wrócić do swoich upodobań. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – kiedy jesteś we własnym domu czy na urlopie, nic nie jest dla ciebie zakazane.