Gazetki promocyjne jako główny punkt łączności marketingowej sieci drogerii z nabywcami.

Gazetki promocyjne to druk służący celom informacyjnym, przeznaczonym do sprawnego rozpowszechniania o objętości odpowiadającej wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Odbiorca gazetki ma możliwość wielokrotnego korzystania z gazetki promocyjnej a w relacjach z nadawcą ma możliwość powoływać się na informacje, które są w niej zapisane. Gazetki promocyjne zadrukowane są towarami różnorodnych marek wielu producentów.
Zawiera ona niezbędne wiadomości o działaniu sklepu. Gazetki promocyjne różnorodnych drogerii maja szeroką ofertę artykułów kosmetycznych, przemysłowych, pielęgnacyjnych oraz perfum. Gazetki i oferty promocyjne oferują najlepsze kosmetyki w bardzo dobrych, rabatowych cenach. Znajdują się w nich też artykuły przeznaczone do koloryzacji i pielęgnowania włosów oraz drobna biżuteria.

ulotki z supermarketu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Gazetki promocyjne głównie wydawane są raz w miesiącu ale zdarzają się też wydawnictwa dwutygodniowe. Oprócz promocji pokazanych w gazetkach, sklepy proponują również promocje na kosmetyki i rzeczy wykorzystywane w makijażu. Jest to oferta, która nie pojawia się w gazetkach promocyjnych.

Bez strachu – zobacz link na stronie, który prowadzi do analogicznej strony. Znajdziesz na niej dające do myślenia teksty w odniesieniu do rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

W gazetkach promocyjnych niejednokrotnie znajdujemy też kupony rabatowe. uzbierane punkty zamieniać można na nagrody, kupony rabatowe czy po prostu zapłacić nimi za towar. Poza tym można znaleźć ciekawe wywiady przeprowadzane z gwiazdami, inspiracje modowe, główne trendy w makijażu, interesujące poradniki i nowinki kosmetyczne.
Nośnik ten prócz informacji o promocjach jest też sposobem przekazywania podstawowych informacji takich jak dane adresowe, godziny otwarcia, możność płatności kartami płatniczymi, możliwość wybrania formy płatności ratalnej czy choćby adres strony internetowej. Elementy te są standardowymi komunikatami gazetek przez co są bogatym źródłem bardzo przydatnych informacji.

Gazetka promocyjna to jakby reklama prasowa. Za jej pośrednictwem dać można bardziej dokładne dane o towarze niż przez telewizję i radio. Głównie jednak, w odróżnieniu od telewizji, prasa daje możliwość bardziej wybiórczego dotarcia z reklamą do wybieranych części publiczności: pań, hobbystów, właścicieli autobusów czy psów, różnorakiego rodzaju profesjonalistów itp. Gazetki, ze względu na częstotliwość pokazywania się, są znakomitym środkiem przekazania reklamy wtedy, gdy decyduje aktualność, a więc w przypadku promocji. Np. już są święta, zatem popularne wyszukiwania to karp.

Podsumowując, funkcje gazetki promocyjnej w strategii komunikacyjnej, mogą one zbudować wizerunek hipermarketu a nawet wywoływać obrót handlowy.