Gdy organizujesz stanowiska pracy w swym zakładzie produkcyjnym, zdobądź informacje w temacie przenośników

Urządzenie hali produkcyjnej zobowiązuje do wykorzystania rozwiązań wysokiej jakości, dzięki którym praca może toczyć się w warunkach pewnych i komfortowych, jak także będzie można utrzymać jej wysoką wydajność.

Aby zapewnić właściwe warunki pracy, nabywa się porządne maszyny i organizuje dogodne stanowiska pracy. Ważnym zagadnieniem związanym z organizacją hali produkcyjnej staje się transport (przyczepki producent) technologiczny (PROMUS Katowice Sp. z o.o.).

Bardzo ważne jest określenie optymalnego transportera.

System transportowy, przenośnik

Autor: PSA Trnava/Słowacja
Źródło: www.promus.katowice.pl

W przedsiębiorstwach produkcyjnych i przemysłowych transport wybranych materiałów, półproduktów oraz gotowych towarów musi toczyć się w rytmie stabilnym, ponieważ tylko wtedy można mówić o efektywnej oraz bezpiecznej pracy. Przebieg transportu wywiera wpływ na każdy moment prac, jak też na bezpieczeństwo materiału i ekonomię pracy. W wypadku firm produkcyjnych idealnie sprawdzają się przenośniki, które produkowane są w bardzo różnych rodzajach. Trzeba wybrać taki transporter, jaki optymalnie odnajdzie się w przypadku danego zakładu.

Wybierz dobry przenośnik, poznając parametry wybranych urządzeń.

Przenośniki dzieli się zarówno pod względem konstrukcji, jak i sposobu napędzania transportu. Pośród często stosowanych transporterów wyszczególnia się: przenośnik wibracyjny (odwiedź stronę producenta), taśmowy i śrubowy. Każdy rodzaj przenośnika przypada odmiennej specyfice pracy, przez co stanie się odpowiedni do danego materiału. W przenośnikach wibracyjnych do transportu surowca wykorzystuje się wibracje maszyny, które przesuwają rynienkę. Ten typ transportera posiada duże zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz hutniczym, jak również w rolnictwie i w górnictwie.

Przenośnik wibracyjny może przybierać różne postaci.

Należy mieć świadomość, że pośród przenośników wibracyjnych też spotyka się różnorakie rodzaje, dzięki czemu można jeszcze lepiej dopasować maszynę do potrzeb własnego przedsiębiorstwa. Pośród transporterów tego typu spotyka się transportery wibracyjne korbowe oraz urządzenia zasilane elektrowibratorami. Uważa się, że przenośniki korbowe mogą przenosić towar na większe odległości niż ma to miejsce w przypadku transporterów zasilanych elektrowibracjami.