Ile może zarobić na miesiąc kierowca międzynarodowy?

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa miejsca pracy, międzynarodowy kierowca jest osobą odpowiedzialną za transportowanie ludzi albo produktów poza granice kraju.
Pod nazwą takiego stanowiska są umieszczeni zarówno kierowcy pojazdów dostawczych lub autobusów, jak i pojazdów ciężarowych.

robienie zdjęcia telefonem

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
kierowca międzynarodowy

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Transport towarów i osób poza granice kraju wiąże się z nienormowanym czasem pracy, spędzaniem czasu za kierownicą nawet kilkanaście godzin dziennie oraz wieloma pozostałym kłopotami. Przed osobami zainteresowanymi działalnością na takim stanowisku jak kierowca międzynarodowy zazwyczaj nie stawia się wygórowanych wymagań wiążących się z uzyskanym wykształceniem. Dla potencjalnych przedsiębiorców znacznie bardziej ważne są umiejętności praktyczne i doświadczenie przekładane na ilość czasu spędzonego w kabinie określonego rodzaju pojazdów.
kontrola należności

Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnym wymogiem jest konieczność posiadania koniecznych uprawnień do kierowania pojazdów danej kategorii oraz ewentualnie pozostałych dodatkowych uprawnień, jeżeli charakter konkretnych obowiązków będzie takiego wymagał. W co poniektórych przypadkach pracodawcy oczekują również fundamentalnej znajomości języka obcego.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na ten temat, odwiedź powrót do pracy po zwolnieniu lekarskim 182 dni nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Jeżeli chodzi o warunki pracy, to praca kierowcy międzynarodowego powiązana jest z przebywaniem w drodze liczącej zazwyczaj od kilku setek do paru tys. kilometrów. Możliwości zatrudnienia stwarzają najczęściej duże firmy transportowe posiadające międzynarodowy zasięg.

Jeżeli chodzi o zarobki kierowcy międzynarodowego, to mogą kształtować się one na poziomie przeciętnym 4-5 tys. złotych brutto miesięcznie, zależnie od posiadanych uprawnień oraz częstotliwości podejmowanych zleceń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pieniądze to nie wszystko. Ta posada to także brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi często również z rodziną.